Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Młoda żmija napotkana w okolicy zalewu Ruda [FILM]


Zdarzające się ciepłe i słoneczne dni tej jesieni sprzyjają spacerom i wycieczkom. Czasem dochodzi podczas nich do niespodziewanych spotkań  z różnymi   przedstawicielami świata zwierzęcego. Taki właśnie materiał zdjęciowo – filmowy z sobotniej wycieczki nadesłał jeden z czytelników.


– Chciałem podzielić się filmikiem z młodą żmiją, który nagrałem dzisiaj, 2 minuty drogi rowerem od zalewu Ruda. Zwierzę wygrzewało się spokojnie na szutrowej drodze – napisał czytelnik.

– Niespodziewany gość na trasie za zalewem Ruda. Młoda żmijka (około pół metra długości) wygrzewa się na środku mojej stałej trasy 🙂 Wzór zygzaka zdecydowanie widoczny – dopisał pod filmikiem.

Przypomnijmy – żmija zygzakowata jest gatunkiem chronionym, objętym częściową ochroną gatunkową. Nie wolno ich umyślnie zabijać i okaleczać, chwytać i przetrzymywać, niszczyć jej siedlisk, a także płoszyć. 

Głównym pożywieniem żmij są gryzonie, takie jak myszy i norniki, co jest bardzo korzystne z punktu widzenia człowieka.

Żmija atakuje człowieka tylko wtedy gdy zostanie to tego zmuszona. Ewentualne ukąszenie poprzedza ostrzegawczym syczeniem. Ataki bez uprzedzenia są sporadyczne i zwykle spowodowane są nagłym nadepnięciem.

red.

Zobacz film:

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Manfred
Manfred
1 rok temu

Kill him

Gregor
Gregor
1 rok temu

Piękne żyjątko

Grażynka z zieleniaka
Grażynka z zieleniaka
1 rok temu

Lepsze już spotkanie z tą żmiją niż z moją teściową gdzieś na bezdrożach

kot
kot
1 rok temu

piękna,

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x