Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady OT na  ćwiczeniu KOP-22


W dniach 16-18 września ponad 800 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej wzięło udział w ćwiczeniach taktycznych KOP-22 w strefie przygranicznej z Białorusią. Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady OT wykonywali zadania z żołnierzami wojsk operacyjnych oraz współdziałali ze Strażą Graniczną. 


KOP-22 jest jednym z większych tegorocznych przedsięwzięć szkoleniowych, które odbywało się w strefie przygranicznej z Białorusią. W ćwiczeniu wzięło udział ponad 800 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i wojsk operacyjnych. Z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”, w zajęcia taktyczne zaangażowani byli żołnierze z 52 batalionu lekkiej piechoty z Komorowa.

Wspólne szkolenie żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z wojskami operacyjnymi było konsekwencją działań, jakie od ponad roku prowadzono w ramach wsparcia Straży Granicznej na naszej wschodniej granicy. Wpisują się one ponadto w zadanie, jakie Terytorialsi noszą na ramieniu – są zawsze blisko swoich lokalnych społeczności, są zawsze gotowi, by strzec granic naszego kraju.

Głównym założeniem ćwiczenia KOP-22 było uwzględnienie zdobytego doświadczenia w zweryfikowaniu nowych rozwiązań taktycznych i technicznych służących zapewnieniu bezpieczeństwa na terenach przygranicznych z Białorusią.

Dla żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady OT była to okazja do przeszkolenia się z zakresu organizacji ochrony granicy państwowej, jak również do doskonalenia procedur reagowania i współpracysłużb mundurowych. Do elementów szkoleniowych należało m.in. przygotowywanie posterunków obserwacyjnych, prowadzenie patroli pieszych i kołowych we współdziałaniu ze Strażą Graniczną, a także poszukiwanie osób z wykorzystaniem grupy K-9. W ramach działań przeciwdywersyjnych przećwiczono działania pościgowe, obronę infrastruktury krytycznej oraz dozorowanie terenu.

Ćwiczenie realizowano niezależnie od sił i środków zaangażowanych obecnie na granicy polsko-białoruskiej. Żołnierze WOT niezmiennie wykonują swoje planowe zadania związane z ochroną granicy.

źródło i fot. 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
wotowiec
wotowiec
2 miesięcy temu

koham piss, one dają kasie za darmą

Anonim
Anonim
2 miesięcy temu

Dalsza część sagi o kasodojcach

patol
patol
2 miesięcy temu

jakie koszta.TERAZ DRON A NIE CZOŁG OPAMIETAJTA SIĘ.JABŁEK NIE MA KTO ZBIERAĆ W SADACH A TU KOSZTA NIESAMOWITE.BIORĄ EMERYTURY I JESZCZE IM MAŁO.

Odwrócony
Odwrócony
2 miesięcy temu
Reply to  patol

Grunt to dobra zabawa.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x