Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ćwiczyli walkę z dużym pożarem lasu


Ponad stu strażaków w 24 wozach strażackich walczyło z dużym pożarem lasu. Ogromnym utrudnieniem okazała się awaria pobliskich wodociągów, a najbliższy punkt czerpania wody znajdował się w odległości 2 kilometrów. Pożar był wynikiem podpalenia i w ciągu 30 minut strawił blisko hektar lasu. To scenariusz ćwiczeń manewrowych na terenie Nadleśnictwa Przasnysz – Leśnictwo Dzierzgowo.


Tegoroczne manewry z udziałem Kompanii Gaśniczej „Mława” oraz jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu mławskiego odbyły się 27 września pod kryptonimem „Forest 2022”. Funkcjonariusze PSP oraz druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z siedmiu powiatów Północnego Mazowsza nie tylko w praktyce sprawdzili swój potencjał ratowniczy, ale także doskonalili umiejętność współdziałania. Regularne ćwiczenia dają gwarancję szybkiej i sprawnej akcji w sytuacji realnego zagrożenia.

Podczas ćwiczeń zweryfikowano zasady alarmowania, dysponowania, koncentracji oraz funkcjonowania pod względem operacyjnym sił i środków Kompanii Gaśniczej Mława WOO oraz sprawdzono możliwości taktyczne i efektywność współdziałania zastępów podczas działań związanych z zagrożeniem pożarowym na terenach leśnych. Ponadto doskonalono dowodzenie i kierowanie dużymi działaniami ratowniczymi, organizację łączności i współdziałania między pododdziałami.

Przed wyjazdem na ćwiczenia, Zespół Inspekcyjny Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie przeprowadził kontrolę gotowości operacyjnej Kompanii Gaśniczej „Mława”. Przejazd uformowanej kolumny pojazdów pożarniczych zabezpieczały patrole Policji. W organizacji ćwiczeń jak i w samych ćwiczeniach aktywnie uczestniczyli przedstawiciele Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Przasnysz, Leśnictwa Dzierzgowo, a także Wójt Gminy Dzierzgowo. Realizację poszczególnych założeń taktycznych oceniali przybyli na miejsce funkcjonariusze rozjemcy z sąsiednich komend. Ćwiczenia zakończyły się omówieniem i podsumowaniem przez kadrę kierowniczą komendy PSP w Mławie.

źródło i fot. PSP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x