Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Europejski Dzień Języków 2022 w I LO w Mławie


Co roku – 26 września z inicjatywy Rady Europy  obchodzony jest Europejski Dzień Języków.


Przekonanie, że różnorodność językowa prowadzi do większego wzajemnego porozumienia pomiędzy kulturami oraz jest czynnikiem bogatego dziedzictwa kulturowego sprawia, że także i Wyspiańczycy podejmują się zadania promowania wielojęzyczności.

Uczniowie licznie włączyli się w obchody tego święta, biorąc udział w  wyzwaniach, w których zaprezentowali swoje talenty. Były to np. „Bake a cake!’, „Song Contest”, „EU-Quiz”, zaprojektowanie koszulki EDJ 2023, „Where am I?”, łamańce językowe, najlepiej opowiedziany dowcip w języku obcym czy przedstawienie kultur krajów Europy w formie wystawy.

Gratulujemy uczniom klasy I E – zwycięzcom w konkursie piosenki, zaśpiewanej w kilku językach obcych. Zwycięstwo przyniosła im piosenka pt. „Perfect”.

– Gratulacje składamy także uczniom klasy I c, którzy wykazali się największą wiedzą na temat Unii Europejskiej. Mamy nadzieję, że aktywności Europejskiego Dnia Języków  rozbudziły w młodzieży chęć do intensywniejszej nauki języków obcych! –  napisali nauczyciele języków obcych w I LO.

źródło i fot. I LO

Link do zwycięskiej piosenki: https://drive.google.com/file/d/1WZ7KtUUfnSthfNLedTsSNj1KaoUPOg1V/view?usp=sharing

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x