Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To trzeba zobaczyć. Twórczość  Andżeliki Kępy w Galerii „13”„Mławski rozdział” – taką nazwę nosi najnowsza wystawa Andżeliki Kępy w Galerii „13”. Młoda artystka prezentuje na niej 30 prac wykonanych za pomocą ołówka i farb akrylowych na kartonie oraz tekturze. Naprawdę warto je zobaczyć.

W piątkowy wieczór  w Galerii „13” odbył się wernisaż wystawy „Mławski rozdział” Andżeliki Kępy.  Jak to jest w tradycji spotkań w „trzynastce” prezentacji towarzyszyła poezja lokalnych autorów, ale również dobra muzyka, tym razem w wykonaniu  duetu  Jacek Mianowski i Jarosław Aftyka. Gospodarz galerii Janusz Dębski przedstawił młodą artystkę i opowiedział o jej twórczości. Potem głos zabrała autorka prezentowanych prac.

 – Jako młoda osoba dalej kształtuję swoją tożsamość. Nie jestem pewna wielu rzeczy, dalej siebie poznaję. Jednak właśnie moje zamiłowanie do sztuki i tworzenia uznaję za pewną stałą, coś co zawsze było i będzie częścią mnie – mówiła o sobie i swojej pasji  Andżelika Kępa.

Centralnym punktem wernisażu było oczywiście zwiedzanie wystawy i robienie sobie pamiątkowych zdjęć. Nie zabrakło też  słodkiego poczęstunku i lampki szampana oraz wiele. Wystawę można oglądać do 7 października 2022 roku.

Andżelika Kępa-urodzona w Mławie, mieszkanka miejscowości Grądek w gm. Szreńsk. Szkołę podstawową ukończyła w Proszkowie, gimnazjum w Szreńsku, zaś liceum w Mławie. Od października studentka pierwszego roku grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W Gimnazjum była laureatką ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego. Swoją przygodę z kredkami i papierem rozpoczęła w szkole podstawowej. Jej prace można było oglądać na przestrzeni lat na szkolnych wystawach. Ostatnie parę lat to intensywna praca nad doskonaleniem warsztatu pod okiem Anny Pietruś-Bral, która zaowocowała dostaniem się na wyższą uczelnię artystyczną.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 rok temu

Pan Jacek Mianowski podobny jest do Andy’ego Bella-wokalisty zespołu Erasure

GALA
GALA
1 rok temu

BEZ WAZELINY – mały pajacyku – dobry dobry pajac dobry

usia
usia
1 rok temu

Piękne prace.Brawo dla młodej artystki.Życzę samych sukcesów.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x