Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kształcą od 10 lat. Jubileusz ACK w Mławie


Msza święta, pokaz musztry oraz okazjonalny – wzruszający zwłaszcza w wykonaniu przedszkolaków- program artystyczny. Tak  Akademickie Centrum Kształcenia w Mławie obchodziło jubileusz 10-lecia istnienia. Nie zabrakło też wspomnień, gratulacji, podziękowań i wyróżnień.


Decyzję o powołaniu Akademickiego Centrum Kształcenia w Mławie podjął  22 grudnia 2011 r. senat Państwowej Wyższej Szkoły  Zawodowej w Ciechanowie i pierwsi uczniowie pojawili się już w placówce 1 września 2012 r. O 10-letniej historii placówki opowiedziała – ilustrując ją prezentacją multimedialną – dyrektor Iwona Godlewska.

Do tej historii odnosili się również w części oficjalnej mówcy, zabierający głos. Prof. Andrzej Kolasa, ówczesny rektor PWSZ, podkreślając trafność decyzji  o powołaniu placówki, oferującej spójne kształcenie, rozpoczynające się w przedszkolu, a kończące w szkole wyższej. 

Wśród gości obecnych na jubileuszu byli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych z naszego powiatu, ale także  2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu, Wojskowego Centrum Rekrutacji, czy ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty i instytucji, z którymi ACK współpracuje.

I właśnie w podziękowaniu za tę wieloletnią współpracę pamiątkowe statuetki otrzymali:  prof. Andrzej Kolasa, dr Grzegorz Koc rektor PUZ, prof. Leszek Zygner, kanclerz PUZ Piotr Wójcik, insp. Artur Ryfiński,  bryg. Mirosław Wójcik, płk  dypl. Bogusław Postek, płk Mieczysław Gurgielewicz – dowódca  5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, ppłk Grzegorz Marcińczak, burmistrz Sławomir Kowalewski, starosta Jerzy Rakowski, Jolanta Jasińska, ks. prał.  Ryszard  Kamiński – emerytowany proboszcz parafii św. Stanisława BM w Mławie.

red.

fot.KJ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x