Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Park oświetlą energooszczędne żarówkiWyjaśniła się tajemnica świecących się czasami w dzień lamp w miejskim parku, co sygnalizowali czytelnicy. To ratusz wymieniał oświetlenie w parku miejskim. Funkcjonujących tam wcześniej 110 żarówek sodowych zostało zastąpionych nowymi, energooszczędnymi typu LED. Sześć z nich – te, które oświetlają skatepark – ma większą moc.

Jak podaje ratusz, zgodnie z dokonanymi  analizami zużycia energii elektrycznej w analogicznych okresach w różnych latach, po dokonanej wymianie pobór energii przez lampy w parku zmniejszy się dwukrotnie, co w znaczący sposób przełoży się na mniejsze rachunki dla miasta.

red.

fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Cvv
Cvv
2 miesięcy temu

Niby w parku się oszczędza . To czemu pomnik Piłsudskiego jest oświetlany tako lampo że idąc z przeciwnego kierunku aż oślepia po oczach.

Enryk
Enryk
2 miesięcy temu

Wkrótce wyłączą to oświetlenie bo będzie bieda z powodu finansowania „wczasów” Ukraińców w Polsce.

Rafacco
Rafacco
2 miesięcy temu
Reply to  Enryk

Dobry fikołek myślowy. Apropos prądu to dziś mówili że jedna z elektrowni w UA ma nam użyczyć mocy przerobowych może się dowiedzieli o tym naszym parku czy jak.

Malgorzata Radzka
Malgorzata Radzka
2 miesięcy temu

To dobrze, wszak park to piękna wizytówka naszego miasta, szkoda by była pogrążona w ciemności!

Anonim.
Anonim.
2 miesięcy temu

Po zamknięciu bram parku winna być zmniejszona liczba oświetlających go lamp baz żadnej szkody, a z korzyścią dla zmniejszenia kosztów orz z korzyścią dla środowiska.
Mlawski park przestał jęz dawno być wizytówka miasta, to już nie jest nawet park a wielki płać zabaw z wrzaskami bąbelków polskich i ukraińskich oraz nocnym wyciem z knajpy podczas baletów. W owym parku już nie słychać śpiewu ptaków oprócz „kra kra” I ” cukru cukrru”. Ten niby park to również płać targowy i miejsce qszelakich imprez niekoniecznie kulturalnych.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x