Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczniowie SP 2 w sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie


Pod hasłem „WYRUSZ!” 17 września odbyła się 40. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. Tegoroczne hasło nawiązywało do postaci św. Stanisława Kostki, który „wyruszył” w drogę z Wiednia do Rzymu, podążając za wolą Bożą i za własnymi marzeniami. Ma być również zachętą dla młodzieży do wyruszenia w drogę na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie w 2023 roku. Z takiej zachęty skorzystali m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie.


Pielgrzymka rozpoczęła się w Przasnyszu mszą św. pod przewodnictwem ks. biskupa Mirosława Milewskiego, po której dzieci poszły do Rostkowa – miejsca narodzenia ich patrona. Po dotarciu do celu mogły wziąć udział w festynie św. Stanisława Kostki i grze terenowej, dzięki której jeszcze bliżej poznały swojego patrona.

źródło i fot. SP 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x