Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miasta partnerskie otrzymały medale Zasłużony dla Miasta MławaPodczas wtorkowej (20 września 2022 r.) sesji Rady Miasta Mława burmistrz Sławomir Kowalewski poinformował o przyznaniu dwom miastom partnerskim – włoskiemu Moscufo i niemieckiemu Viernheim – medali Zasłużony dla Miasta Mława. Są one wyrazem wdzięczności naszego miasta za wielką przyjaźń i pomoc udzieloną uchodźcom wojennym z Ukrainy przebywającym w Mławie.

– Chcę wyrazić w imieniu własnym i społeczności Mławy ogromną wdzięczność i szacunek za udzielaną pomoc, za postawę, jaką zaprezentowali burmistrzowie miast partnerskich oraz ich mieszkańcy – mówił  burmistrzKowalewski.

Medale zostały symbolicznie wręczone podczas zorganizowanej w trakcie obrad wideokonferencji, fizycznie natomiast zostaną przekazane Moscufo i Viernheim wkrótce.

Przypomnijmy, że bezinteresowne zbiórki funduszy organizowane przez mieszkańców obu miast sprawiły, że do budżetu Mławy wpłynęła kwota ogółem 381 231,81 złotych. Środki te są wykorzystywane do zabezpieczenia potrzeb związanych z pobytem w Mławie ponad 2 000 uchodźców wojennych z Ukrainy; z Viernheim otrzymaliśmy dotychczas trzy wpłaty, z Moscufo – dwie.

– To odznaczenie nagradza zaangażowanie wszystkich obywateli Moscufo, ich solidarność, jedność, dzielenie się pomocą. Jest nam bardzo miło, że mimo odległości, w tej historycznej chwili jesteście z nami – zwrócił się do mławian za pośrednictwem tłumaczki Danuty Anny Kidy Burmistrz Miasta Moscufo Claudio De Collibus.

– W lutym tego roku wielkim szokiem dla wszystkich mieszkańców był fakt, że Putin faktycznie najechał na spokojną sąsiednią Ukrainę. Zaniemówiliśmy! […] Ale naszą wolą było pomóc tym, którzy cierpią z powodu konsekwencji tej wojny. A kiedy zobaczyliśmy, że tak wielu uchodźców przyjeżdża do Polski i do naszego partnerskiego miasta Mławy, chcieliśmy wesprzeć naszych przyjaciół w Mławie – mówił Burmistrz Miasta Viernheim Matthias Baaß.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x