Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Do powiatowych komend straży trafiły tabletki z jodem na wypadek zagrożenia radiacyjnego


W ubiegłym tygodniu do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej przekazano tabletki zawierające jodek potasu. To standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego. Takie działania ministerstwo podjęło w związku z informacją o walkach w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej.


– Jednocześnie informujemy, że w obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości, a odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego obywatela Polski – informuje MSWiA w specjalnym komunikacie.

– Należy podkreślić, że profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu na własną rękę jest odradzane przez lekarzy i specjalistów – dodaje ministerstwo.

Jak poinformowała Państwowa Agencja Atomistyki ostrzał południowo ukraińskiej Elektrowni Atomowej nie zniszczył systemów ważnych dla bezpieczeństwa jądrowego. „W wyniku ostrzału nastąpiła krótkotrwała przerwa w dostawie prądu, uszkodzone zostały szyby w oknach budynków elektrowni. Wszystkie trzy bloki siłowni pracują normalnie” – wyjaśniła PAA.

red.

fot. PSP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ABC
ABC
1 rok temu

Zapomnieli dodać, że najpierw dla ukraińców zostanie podany, a dla nas jako obywateli drugiej kategori we własnym kraju jak wystarczy to dadzą.

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  ABC

Masz rację. W pierwszej kolejności banderowcy a później może ten z polin dostanie. Dudu i reszta bandy zniszczyli ten kraj. Dziś szoszon ma lepiej w naszym kraju niż ty Polaczku. A jak chciało się pomagać to trzeba teraz cierpieć. Jaka pomoc takie konserwacje. A ludzie głupie dali się nabrac, na pieniądze z UE na ukrow. A nic nikt nie dostał i my również. Za całą pomoc, miliardy, dach nad głową , żywność zapłaciliśmy i zapłacimy my.

Zeus
Zeus
1 rok temu

elektrownia tylko jedna sprawa a broń taktyczna ABC to druga . Tak samo jak było powątpiewanie że będzie inwazja tak samo się zastanawiają czy będzie
użyta broń atomowa taktyczna . Eksperci twierdzą że może . Witamy w piekle .

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x