Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wystawa Historia w portretach zapisana- Zdzisław Kruszyński 40 lat twórczości


12 października 2022 roku o godzinie 12.00 w Galerii Brama Bielańska – oddziale Muzeum Niepodległości w Warszawie odbędzie się otwarcie wystawy Historia w portretach zapisana – Zdzisław Kruszyński 40 lat twórczości.


Już ukazał się katalog wystawy, zawierający informację o dorobku artystycznym mławskiego malarza, grafika, rysownika i karykaturzysty Zdzisława Kruszyńskiego. Artysta ten tworzy od lat 80. związany był z takimi ośrodkami kultury na północnym Mazowszu jak Wojewódzki Dom Kultury w Ciechanowie, Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie, Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu, czy Muzeum Mazowieckie w Płocku. Brał udział w około 100 wystawach zbiorowych i autorskich, jego pracę wiszą w kolekcjach na 5 kontynentach. Uhonorowany w 1995 roku przez Ministra Kultury i Sztuki odznaką Zasłużony Działacz Kultury, a w 2004 roku medalem zasłużony dla miasta Mławy. W katalogu znajdziemy zbiór portretów przez jego namalowanych w latach 1997-2021. Są one wykonane na ogół techniką olej na płótnie, ale także pastel na kartonie. Wśród postaci przedstawionych w publikacji odnajdziemy  postaci ważne w historii Polski czy ważne dla lokalnej społeczności miasta Mławy. Prócz informacji o działalności artystycznej Zdzisława Kruszyńskiego i wykonanych przez jego portretów znajdziemy w katalogu także wypowiedzi co o twórczości artysty sądzą ludzie nauki czy marszałek województwa mazowieckiego.

Katalog w formacie PDF można pobrać ze strony:  https://muzeum-niepodleglosci.pl/publikacje/publikacje-muzeum-niepodleglosci-2022/

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x