Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przysięga na mławskim rynku. Wśród nowych żołnierzy są też mieszkańcy naszego powiatu [FOTO,FILM]


Pięcioro mieszkańców naszego powiatu znalazło się wśród żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”, którzy w minioną sobotę złożyli przysięgę wojskową.


Uroczystość poprzedziła  msza św. w kościele pw. Świętej Trójcy. Część oficjalna odbyła się  już na mławskim rynku. Wśród zaproszonych gości obecnych na uroczystości znaleźli się parlamentarzyści, przedstawiciele jednostek i instytucji wojskowych, władze samorządowe i radni powiatu oraz miasta, przedstawiciele organizacji społecznych, mieszkańcy miasta i rodziny żołnierzy.

– Zakładając mundur dziś dołączacie do formacji, która zarówno w czasie pokoju jak i wojny ma za zadanie wspierać  lokalną społeczność. Być dla niej pomocnym ramieniem i tarczą. Podjęliście to wyzwanie w szczególnie trudnym czasie – mówił m.in. do obecnych na rynku żołnierzy płk Mieczysław Gurgielewicz dowódca 5. MBOT w Ciechanowie.  

Złożoną na sztandar brygady przysięgę nowych terytorialsów, w historyczne tło wpisała inscenizacja przysięgi żołnierza Armii Krajowej. Przy wyróżnionych żołnierzach stanęli również ich najbliżsi, by z rąk dowódcy brygady odebrać podziękowania i symboliczną, czerwoną różę.

Jako że przysięga wojskowa terytorialsów połączona została z miejskimi obchodami Światowego Dnia Sybiraka, przedstawiciele mławskiego koła Sybiraków wręczyli przyznane za szczególne zasługi dla Związku Sybiraków odznaki honorowe Krzyż Sybiraka –  Annie Markowskiej, Małgorzacie Czarneckiej, płk Mieczysławowi Gurgielewiczowi, ks. Michałowi Fordubińskiemu, ks. Sławomirowi Krasińskiemu. Odznakę przyznano również Magdalenie Grzywacz. Wojskową część uroczystości zakończyła defilada pododdziałów z orkiestrą wokół Starego Rynku.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 4 votes
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
4 dni temu

A może dla dobra naszej gospodarki wysłać te dzieci Maciory do kopalni i niech kopią ten węgiel co mamy na 200 lat. Wtedy ceny węgla drastycznie spadną. Nierząd nie będzie musiał dopłacać do pieca 3 000 zł. I wszyscy na tym zyskamy. No i przede wszystkim ten lipny węgiel z Kolumbi możemy cofnąć. Jeszcze kilka dobrych pomysłów na wykorzystanie kasodojcow od termometru mam coby nasz kraj na tym zyskał.

Łoś
Łoś
5 dni temu

Jest jeszcze dobrowolna zasadnicza służba wojskowa i zawodowa służba wojskowa gdzie można zostać prawdziwym żołnierzem z krwi i kości . Ale to za trudne .To tak jak dostać kartę pływacką bez konieczności umiejętności pływania i zrobić taką osobę ratownikiem na badanie. Czuli byście się bezpiecznie wpuszczając do takiego basenu własne dziecko ? Promowanie tej politycznej formacji jest po prostu śmieszne. Nawet maszerować się przez te 16 dni się nie nauczyli, nie mówiąc o innych poważniejszych umiejętnościach których będą się uczyć w tym tempie do osiągniecia wieku emerytalnego. Żenujące. Dla niektórych chyba nawet broni zabrakło. I przyjrzyjmy się przedemerytalnemu wiekowi niektórych z tych żołnierzy. Może tacy ludzie tez są potrzebni na wypadek W ale przed niczym na snie obronią od tego są profesjonaliści którzy robią to zawodowo. Promowanie z taką pompą WOT jest wizerunkowo groteskowe

Last edited 5 dni temu by Łoś
Anonim
Anonim
5 dni temu

Kasodojcy w akcji robią pokazówkę, że niby są tak potrzebną formacją. Może i tak bo będą bronić kurdupla z Żoliborza

A.H.
A.H.
4 dni temu
Reply to  Anonim

ruska onuco poszed won

Anonim
Anonim
4 dni temu
Reply to  A.H.

PiS to są krety Putina. Tak samo jak ty czerwona gnido

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x