Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

„Mławski rozdział” Andżeliki Kępy w „13”


Galeria „13” zaprasza na 175 wystawę czasową, której bohaterką będzie Andżelika Kępa i jej wystawa pt. „Mławski rozdział”. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 23 września 2022r. o godz. 18 w siedzibie galerii mieszczącej się w Centrum Medycznym w Mławie przy ul. Żwirki 26.


Materiał wystawy liczy 30 wielkoformatowych prac wykonanych za pomocą ołówka i farb akrylowych na kartonie i tekturze. Tematyka to portrety ludzkie i martwa natura. Jak mówi sama autorka, jest to podsumowanie  jej dotychczasowej działalności artystycznej w formie wystawy. Dzieła Andżeliki urzekają nie tylko wielkością i rozmachem ale także dojrzałością artystyczną, starannością wykonania i emanują duchowo na odbiorcę.

Andżelika Kępa-urodzona w Mławie, mieszkanka miejscowości Grądek w gm. Szreńsk. Szkołę podstawową ukończyła w Proszkowie, gimnazjum w Szreńsku, zaś liceum w Mławie. Od października studentka pierwszego roku grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W Gimnazjum była laureatką ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego. Swoją przygodę z kredkami i papierem rozpoczęła w szkole podstawowej. Jej prace można było oglądać na przestrzeni lat na szkolnych wystawach. Ostatnie parę lat to intensywna praca nad doskonaleniem warsztatu pod okiem Anny Pietruś-Bral, która zaowocowała dostaniem się na wyższą uczelnię artystyczną.

W czasie wernisażu będzie można bliżej poznać autorkę prac, jej osiągnięcia, plany życiowe, posłuchać dobrej muzyki i wierszy oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku i lampki szampana.

Wystawę można oglądać do 7 października 2022r. – zaprasza i poleca Janusz Dębski – opiekun Galerii „13” .

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Poeta
Poeta
12 dni temu

Bardzo ciekawe prace. Chętnie przyjdę na wernisaż ale pod warunkiem że swojej pseudopoezji nie bedzie czytać Pani H. Grącka.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x