Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Mławski rozdział” Andżeliki Kępy w „13”


Galeria „13” zaprasza na 175 wystawę czasową, której bohaterką będzie Andżelika Kępa i jej wystawa pt. „Mławski rozdział”. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 23 września 2022r. o godz. 18 w siedzibie galerii mieszczącej się w Centrum Medycznym w Mławie przy ul. Żwirki 26.


Materiał wystawy liczy 30 wielkoformatowych prac wykonanych za pomocą ołówka i farb akrylowych na kartonie i tekturze. Tematyka to portrety ludzkie i martwa natura. Jak mówi sama autorka, jest to podsumowanie  jej dotychczasowej działalności artystycznej w formie wystawy. Dzieła Andżeliki urzekają nie tylko wielkością i rozmachem ale także dojrzałością artystyczną, starannością wykonania i emanują duchowo na odbiorcę.

Andżelika Kępa-urodzona w Mławie, mieszkanka miejscowości Grądek w gm. Szreńsk. Szkołę podstawową ukończyła w Proszkowie, gimnazjum w Szreńsku, zaś liceum w Mławie. Od października studentka pierwszego roku grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W Gimnazjum była laureatką ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego. Swoją przygodę z kredkami i papierem rozpoczęła w szkole podstawowej. Jej prace można było oglądać na przestrzeni lat na szkolnych wystawach. Ostatnie parę lat to intensywna praca nad doskonaleniem warsztatu pod okiem Anny Pietruś-Bral, która zaowocowała dostaniem się na wyższą uczelnię artystyczną.

W czasie wernisażu będzie można bliżej poznać autorkę prac, jej osiągnięcia, plany życiowe, posłuchać dobrej muzyki i wierszy oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku i lampki szampana.

Wystawę można oglądać do 7 października 2022r. – zaprasza i poleca Janusz Dębski – opiekun Galerii „13” .

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Poeta
Poeta
1 rok temu

Bardzo ciekawe prace. Chętnie przyjdę na wernisaż ale pod warunkiem że swojej pseudopoezji nie bedzie czytać Pani H. Grącka.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x