Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jeden puchar do Różana, drugi do Starej Otoczni [FOTO, FILM]


Jak się okazało w niedzielne popołudnie w Mławie, sport pożarniczy jest nie tylko dla strażackich drużyn, choć te podchodzą do niego w sposób profesjonalny. Świetnie jednak poradziły sobie też reprezentantki kół gospodyń wiejskich, a nawet dzieci, które na ochotnika zgłosiły się z widowni.


Dziesięć drużyn rywalizowało w niedzielę na płycie mławskiego stadionu w zawodach sportowo – pożarniczych ochotniczych straży pożarnych o Puchar Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Wśród uczestników znalazły się również drużyny spoza naszego powiatu, a jak się na końcu okazało ich debiut w Mławie okazał się dla nich szczęśliwy.

Po uroczystym otwarciu, zawody rozpoczęły się od konkurencji pod nazwą „sztafeta pożarnicza 7 x 50”. Zawodnicy biegnący na dwóch torach równocześnie mieli do pokonania w jak najkrótszym czasie dystans 350 m, na którym znajdowały się przeszkody w postaci m. in. równoważni, rowu z wodą, czy ściany.

W kolejnej – chyba najbardziej widowiskowej odsłonie zmagań, drużyny przystąpiły do konkurencji „ćwiczenie bojowe”. Zadaniem druhów było zbudowanie w jak najkrótszym czasie stanowiska wodnego, linii głównej i dwóch linii gaśniczych, a w końcowej fazie strącenie z podestów prądem wody pachołków oraz obrócenie metalowej tarczy w statywie.

Najlepszą wśród startujących drużyn okazała się reprezentacja z Ochotniczej Straży Pożarnej w Różanie (pow. makowski), a tuż za nią znalazła się drużyna OSP Gąsocin (pow. ciechanowski). Trzecie miejsce na podium zajęła drużyna  Ochotniczej Straży Pożarnej w Stupsku.

Kolejność dalszych miejsc przedstawia się następująco:

4 miejsce – OSP Konopki,

5 miejsce – OSP Leszno (powiat przasnyski),

6 miejsce – OSP Turza Mała,

7 miejsce – OSP Lipowiec Kościelny,

8 miejsce – OSP Rzęgnowo,

9 miejsce – OSP Turza Wielka,

10 miejsce – OSP Piegłowo.

Swoich sił na strażackim torze spróbowały również reprezentantki kół gospodyń wiejskich, które podczas zawodów prezentowały swoje umiejętności kulinarne. Przygotowany dla nich  pożarniczy tor przeszkód, w ramach którego trzeba było  przebiec slalomem między ustawionymi tyczkami, tak aby ich nie przewrócić, następnie połączyć ze sobą dwa odcinki węży pożarniczych W52, a na koniec przy użyciu prądu wody z hydronetki przewrócić butelkę z wodą – najsprawniej pokonały reprezentantki Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Otoczni „Na Szpilkach”. Ta otwarta rywalizacja okazała się na tyle atrakcyjna, że zgłosiły się do niej osoby z widowni.

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Mławie przygotowali też pokazy gaszenia wodą palącego się oleju spożywczego, a także ratownictwa drogowego. Ponadto podczas pikniku wszyscy chętni mogli wziąć udział w pokazie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przenieść się do wirtualnej rzeczywistości próbując swych sił w ewakuacji z płonącego budynku. Taką możliwość dają nowoczesne gogle VR znajdujące się na wyposażeniu mławskiej komendy.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jarosław Nowosielski na zakończenie zawodów wręczył wszystkim strażackim drużynom podziękowania, a zwycięskim drużynom z OSP w Różanie i Kołu Gospodyń Wiejskich w Starej Otoczni pamiątkowe puchary. Dodatkowo młodzieżowa drużyna pożarnicza ze Stupska otrzymała flagę narodową.

Oprócz zawodów pożarniczych  na miejskim stadionie swoje stoiska prezentowały koła gospodyń wiejskich, mławscy działkowcy oraz harcerze. Na scenie mieli też wystąpić  Holger Blaess & Friends, Igor Grohotsky oraz Mławska Orkiestra Dęta, a wszystko to pod jednym hasłem: „Głos Narodów. Dziękujemy”.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
1 rok temu

Fajna inicjatywa, ale smaczniej było by nie dopuszczać do sędziowania członka jednej ze startujących drużyn. Źle to z boku wygląda, jak ta osoba mierzy czas swojej drużynie i całej reszcie… gdzie tu „fair play”
Taka sugestia na przyszłość

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x