Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Blanka na podium. Udany start lekkoatletów w Mistrzostwach Mazowsza Młodzików U-16


W sobotę, 17 września na Stadionie MOSiR-u w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza U-16 w lekkiej atletyce, które kończą kalendarz startów w tym roku dla naszych młodzików. Tego dnia trójka wychowanków instruktora Krzysztofa Koziatka startowała w dwóch konkurencjach biegowych i jednej technicznej.


Dużym sukcesem dla naszej sekcji okazał się konkurs pchnięcia kulą (3kg) kobiet, w którym to Blanka Karol (2007) zajęła 3. miejsce i zdobyła brązowy medal ustanawiając przy tym swój nowy rekord życiowy, który od wczoraj wynosi 9 metrów i 97 centymetrów. Przypomnijmy, że Blanka jest również brązową medalistką w tej konkurencji z XXIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w czerwcu. Tam pchnęła kulę na odległość 9 metrów i 70 centymetrów.

Duże brawa za start i walkę do samego końca należą się również naszym biegaczom. Magdalena Fijałkowska (2008) rywalizowała z rówieśniczkami w biegu na 600 m. zajmując ostatecznie 11 miejsce z czasem 1:55,71 s, a Jakub Bieliński jako nasz jedyny sprinter mierzył się z dystansem 100 m. Przebiegł go w czasie 12.92 s, zajmując 8 miejsce w całej stawce (do finału kwalifikowało się 6 osób). Uzyskany rezultat jest jego nowym rekordem życiowym!  Gratulujemy naszym zawodnikom i ich trenerowi!

źródło i fot. KS Zawkrz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x