Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wiadomo już jak doszło do śmierci 3,5-letniej dziewczynki


3,5 – letnia dziewczynka zmarła na skutek zatrucia się silnymi substancjami chemicznymi służącymi do deratyzacji – informuje Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie poinformowała jak doszło do śmierci 3,5 letniej dziewczynki w Łopacinie (pow. ciechanowski). Według śledczych zakopane pod ziemią kostki gryzoniobójcze uwolniły niebezpieczny gaz, którym zatruło się dziecko i rodzina. 


Tragedia miała miejsce w powiecie ciechanowskim w miniony wtorek, 13 września. W miejscowości Łopacin objawy zatrucia stwierdzono u trzyosobowej rodziny, małżeństwa i ich małego dziecka. Dziewczynka wraz z matką trafiły do szpitala – najpierw w Ciechanowie, a następnie w Warszawie. Tam niestety dziewczynka zmarła.

Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie, dzień wcześniej na terenie swojego gospodarstwa, po zewnętrznej stronie budynku, rodzice dziewczynki, zakopali specjalne kostki z silną substancją gryzoniobójczą. Te w kontakcie z wilgocią uwolniły bardzo niebezpieczny gaz. Środki, o których mowa powinny być stosowane wyłącznie przez profesjonalnie przeszkolonych pracowników firm zajmujących się deratyzacją.

Prokuratura zleciła sekcję zwłok oraz przesłuchała rodziców. Równocześnie wszczęto śledztwo z art. 155 kk, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Marek N
Marek N
1 rok temu

Tragiczna wiadomość. Kiedyś był podobny przypadek że kamienicy gość użył właśnie środka a zginął sąsiad obok. Teraz jest pytanie skąd była pozyskana substancja .

Barbara K
Barbara K
1 rok temu
Reply to  Marek N

Kupić może każdy, choćby na allegro. Teoretycznie do zakupu tego typu środków wymagane jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji, ale w praktyce sprzedawca nie ma prawnych możliwości ich sprawdzenia.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x