Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ruszają szczepienia przeciwko koronawirusowi drugą dawką przypominającą


Od piątku, 16 września wszystkie osoby w wieku 12+, które pierwszą dawkę przypominającą szczepionki przyjęły przynajmniej trzy miesiące wcześniej, będą mogły otrzymać drugą dawkę przypominającą przeciw COVID-19.


Podczas czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w nocy z 15 na 16 września wystawionych zostanie około 5,8 mln e-skierowań.

Szczepienie przeciwko koronawirusowi, drugą dawką przypominającą, będzie wykonywane za pomocą preparatów przystosowanych do walki z wariantem Omikron BA.1 lub BA.4/5, które chronią przed ciężkim przebiegiem choroby i hospitalizacją w blisko 90 proc.

– W ostatnich dniach rośnie liczba zakażeń. Na szczęście liczba hospitalizacji jest wciąż na stabilnym, stosunkowo niskim poziomie. Najlepszą metodą walki z koronawirusem są szczepienia. Dotychczas wystawiliśmy 5 mln e-skierowań na drugą dawkę przypominającą przeciw COVID-19. W nocy z 15 na 16 września wystawimy kolejnych 5,8 milionów – mówił na konferencji Adam Niedzielski.

Pierwszeństwo do wykonania szczepienia będą miały osoby z grup ryzyka, czyli w wieku 60+, z chorobami przewlekłymi, z zaburzeniami odporności, a także personel medyczny, który ma cały czas kontakt z chorymi lub z materiałem zakaźnym oraz pracownicy i domownicy placówek opieki długoterminowej.

W tym miesiącu do kraju powinno trafić około 4 mln dawek szczepionek celowanych na Omikron BA.1 i BA 4/5

źródło: MZ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x