Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

I znów oszukani w Internecie. Stracili od kilkuset do kilku tysięcy złotych


Do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku zgłosiły się kolejne cztery osoby oszukane podczas sprzedaży ubrań za pośrednictwem popularnej aplikacji. W wyniku działania oszustów wszystkie straciły od kilkuset do kilku tysięcy złotych.


Wszystkie osoby, które zgłosiły się w ostatnich dniach do płońskiej komendy, za pomocą popularnej, internetowej platformy handlowej wystawiły na sprzedaż ubrania. Szybko otrzymywały wiadomość o tym, że ktoś jest zainteresowany kupnem wystawionych przedmiotów. Fałszywi kupujący prosili o podanie adresu e-mail lub numeru telefonu. Następnie mailowo lub za pomocą sms do sprzedających przychodziła wiadomość zawierająca link. Po kliknięciu w niego następowało przekierowanie do strony, gdzie należało podać np. swoje dane osobowe, numer karty płatniczej, czy też zalogować się do konta bankowego. Docelowo  40-latka z gm. Joniec straciła 3 000 zł., 46-letni płońszczanin i 43-letnia mieszkanka Płońska stracili po 1000 zł, a  44-latka z Czerwińska nad Wisłą straciła 900zł.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie sprzedawania czy kupowania w Internecie. Warto czytać regulaminy umieszczone na oficjalnych stronach portali, serwisów czy w aplikacjach, a także wskazówki jak sprzedawać i kupować przedmioty. Wiele z nich ma oddzielną zakładkę „bezpieczeństwo”, gdzie umieszczone są przykłady wiadomości oraz fałszywych stron za pomocą których oszuści starają się zdobyć nasze dane.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x