Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Podwyżka płacy minimalnej dwa razy i wyższa niż zapowiadano


W 2023 roku płaca minimalna wzrośnie dwa razy. Wyniesie ona 3490 złotych brutto od stycznia i 3600 złotych brutto od lipca.


We wtorek, 13 września podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podał, ile będzie wynosić od przyszłego roku płaca minimalna. Według zapowiedzi w 2023 roku „najniższa krajowa” wzrośnie dwa razy. Tu ogromnym zaskoczeniem, są kwoty wyższe, niż te przedstawiała strona rządowa we wcześniejszych propozycjach.

– Chcemy, żeby pracownicy zarabiali jak najwięcej, ale jednocześnie, żeby polska gospodarka kwitła i mogła jak najlepiej sobie radzić w trudnych okolicznościach: covidowych, wojny, putinflacji – mówił premier podczas konferencji.

Podwyżka płacy minimalnej w 2023 roku:

  • od 1 stycznia 2023 r. minimalne wynagrodzenie wyniesie 3490 złotych (2709,48 zł netto)
  • od 1 stycznia 2023 r. minimalne wynagrodzenie godzinowe wyniesie 22,80 złotych
  • od 1 lipca 2023 r. minimalne wynagrodzenie wyniesie 3600 złotych (2783,86 zł netto),
  • od 1 lipca 2023 r.  minimalne wynagrodzenie godzinowe 23,50 złotych

Według danych GUS pensję minimalną otrzymuje około 2,2 mln Polaków. Jest ona ujednolicona dla całego kraju, bez podziału na regiony.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mmm
Mmm
10 dni temu

Ja się bardzo cieszę żę są podwyżki ale trzeba to robić z głowo. Koszt całkowity pracownika po nowym roku będzie wynosił ponad 4 tys. Obawiam się czy to nie doprowadzi do zwolnień. Zamiast 500+ powinny być dopłaty do minimalnej pensji które otrzymywał by pracownik.

Anonim
Anonim
10 dni temu
Reply to  Mmm

Tak w ogóle to te 500+ powinny otrzymywać tylko osoby pracujące. Patologia nie, bo za co i na co? – za 2 lewe ręce i na alkohol?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x