Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławscy rekonstruktorzy na warszawskim Kercelaku [FOTO]


U zbiegu Al. Solidarności i ul. Okopowej w niedzielę 10 września br. odbyło się plenerowe wydarzenie, nazywane przez warszawiaków Kercelak, na którym można było poczuć klimat przedwojennej Warszawy, a także skorzystać z wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcji.


Można tam było nabyć lub skosztować na miejscu regionalnych produktów i potraw, poznać ginące zawody, przejechać się i dotknąć starych wojskowych pojazdów, skorzystać z badań,  wziąć udział w konkursach, quizach i zawodach sportowych.  Na scenie można było obejrzeć bajkę dla dzieci, posłuchać koncertu Kapeli Warszawskiej, recitalu z utworami Hanki Ordonówny i gwiazdy wieczoru – Blue Cafe.

Wielkimi brawami przywitano grupę rekonstrukcyjną „Zawiszacy”, wspomaganą przez mławskich rekonstruktorów Dorotę i Dariusza Tadrzyńskich, Iwonę Witkowską i Janusza Dębskiego, którzy razem prezentowali  okolicznościowe scenki i przedstawili rewię mody, przenosząc widzów na ulice dawnej  Warszawy.

W czasie pikniku nasi aktorzy przebrani najpierw w stroje żydowskie, następnie przedwojenne byli oblegani przez mieszkańców stolicy, robiących wspólne zdjęcia, rozmawiających i dopytujących skąd jesteśmy. Nie obyło się także bez wspólnych zdjęć z organizatorami imprezy oraz wiceburmistrzem Warszawy-Woli Robertem Rafałowskim, a także ulotkowej promocji naszego stowarzyszenia. Mławiacy byli także inicjatorami wspólnej zabawy tanecznej z mieszkańcami.

Podsumowując, nasi członkowie grupy pozostawili po sobie pozytywne wrażenia i setki pamiątkowych zdjęć z mieszkańcami oraz zaproszenie od organizatorów na przyszły rok.

W tym samym dniu na Osiedlu Młodych odbył się Charytatywny Piknik Militarny w którym uczestniczyli pozostali członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej Mława.

autor: Janusz Dębski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu

A jakaś relacja z dożynek w Wieczfni to będzie? Bo coś nam się robi selekcja informacji na tym portalu.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x