Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kliknięcie w link kosztowało 3 tysiące


Kolejny przypadek oszustwa za pomocą Internetu. Tym razem ofiarą stał się mieszkaniec Przasnysza, który kliknął w przesłany link i stracił prawie 3 tys. złotych.


Jan Maria Jackowski
Reklama

Do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu informacja o zdarzeniu wpłynęła w piątek, 9 września.

– Mieszkaniec Przasnysza zgłosił, że na pocztę elektroniczną otrzymał od nieznanej mu osoby wiadomość z załączonym linkiem pod pretekstem potwierdzenia dokonania przelewu za przesyłkę – informuje Krzysztof Błaszczak z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Po otwarciu linku przez zgłaszającego, nieznany sprawca uzyskał dostęp do konta bankowego przasnyszanina, a następnie dokonał wypłaty pieniędzy. Mężczyzna stracił prawie 3 tys. zł.

Na kanwie tego zdarzenia trzeba kolejny raz przypomnieć, że pod żadnym pozorem nie należy otwierać załączonych do wiadomości linków i za ich pośrednictwem logować się na swoje konto bankowe. Linki te mogą kierować na fałszywą stronę banku.

źródło: KPP Przasnysz.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Alex88
Alex88
1 rok temu

Ta, jasne. Samo się pobrało mu z konta po kliknięciu w link

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Alex88

Jak widać po twoim komentarzu głupich nie sieją nadal jest prawdziwe.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x