Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mickiewicz w Zawadach


6 września 2022r. w Szkole Podstawowej w Zawadach odbyła się jedenasta edycja akcji Narodowe Czytanie. W tym roku czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.


Zaproszeni goście (dyrektor GCKSiR w Lipowcu Kościelnym – Karolina Chojnacka, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowcu Kościelnym – Hanna Grzybicka, przedstawiciel rodziców – Wioletta Prątnicka), dyrektor szkoły – Barbara Stańczak, nauczyciele i uczniowie SP w Zawadach przeczytali piękne wiersze naszego wieszcza narodowego. Czytający mistrzowsko oddali charakter i klimat  romantycznych utworów. Wszyscy przenieśliśmy się do lat 20-tych XIX wieku, gdzie świat realistyczny przenikał się ze światem nadprzyrodzonym. Dzięki zarejestrowaniu szkoły do udziału w akcji przez dyrektor Barbarę Stańczak  w sierpniu 2022 roku, otrzymaliśmy okolicznościową pieczęć, która posłużyła do składania pamiątkowego stempla na egzemplarzach zbiorku poezji. Tegoroczne przedsięwzięcie przygotowali nauczyciele: A. Borkowska, J. Kaczerska,  A. Łopaczewska, E. Sadowska, E. Sowińska i  K. Stańczak.

źródło i fot. SP w Zawadach

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x