Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

60 lat Koło PZŁ „Łoś” i nadanie sztandaru


OLYMPUS DIGITAL CAMERA


W sobotę, 3 września Koło Polskiego Związku Łowieckiego nr 3 „Łoś” w Mławie obchodziło jubileusz swojego 60-lecia. Tego dnia został także nadany mu sztandar. Podczas uroczystości nie zabrakło również wyróżnień, życzeń i podziękowań.

W czasie mszy poświęcono nowy sztandar Koła nr 3 „Łoś” w Mławie, którego rodzicami chrzestnymi zostali Dariusz i Barbara Lampkowscy. Następnie, Łowczy Okręgowy PZŁ Ciechanów Daniel Nitowski wręczył Prezesowi Koła akt nadania sztandaru oraz odznaczył sztandar medalem za Zasługi dla Łowiectwa Okręgu Ciechanowskiego.

Uroczystości 60-lecia rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kościele Matki Bożej Królowej Polski, którą odprawili ksiądz kanonik Krzysztof Kozłowski – Kapelan Okręgowy PZŁ Ciechanów, ksiądz prałat Kazimierz Ziółkowski – dziekan dekanatu mławskiego zachodniego i ksiądz Marcin Niesłuchowski.

W drugiej części uroczystości, która odbyła się w Karczmie Biesiadnej w Dalni wręczono Medale za zasługi dla łowiectwa Okręgu Ciechanowskiego. Otrzymali je: Stanisław Kuciński, Ireneusz Sokół, Tadeusz Falkowski, Roman Sztyburski, Henryk Dzięgielewski, Arkadiusz Majewski, Andrzej Morgisz, Jerzy Schmidt i Jan Markiewicz.

Łowczy Koła PZŁ nr 3 Łoś, Tadeusz Falkowski przybliżył zgromadzonym bogatą historię koła. Kolejnym punktem uroczystości było symboliczne wbicie gwoździ w nowo otrzymany sztandar. Oczywiście nie mogło zabraknąć gratulacji i prezentów dla Koła PZŁ nr 3 „Łoś”. Były składane na ręce jego Prezesa -Grzegorza Kucińskiego, który podziękował wszystkim za przybycie, wsparcie i współpracę.

Na obu częściach jubileuszu pojawiły się poczty sztandarowe Zarządu Okręgowego PZŁ Ciechanów, Koła PZŁ Nr 190 „Bażant” z Nowego Dworu Mazowieckiego, Koła PZŁ Nr 4 „Sokół” z Ciechanowa, Koła PZŁ nr 81 „Paszkot”, Koła Nr 2 „Jeleń” z Mławy oraz przedstawiciele Koła PZŁ Nr 52 „Lis” z Mławy, Koła PZŁ „Szarak” z Mławy, Koła PZŁ „Ponowa” z Mławy i Koła PZŁ „Ostoja” z Mikorowa. Obecne były też władze samorządowe i radni szczebla powiatowego i miejskiego. Na uroczystościach pojawili się także: Daniel Nitowski – Łowczy Okręgu PZŁ Ciechanów wraz z członkami Zarządu Okręgu PZŁ Ciechanów, poseł na Sejm RP – Mirosław Koźlakiewicz, Roman Domański – Powiatowy Lekarz Weterynarii, Jaromir Skrzypecki – nadleśniczy nadleśnictwa Dwukoły, Karol Ludwiński i przedstawiciele Firmy Wipasz oraz myśliwi, sympatycy łowiectwa oraz przyjaciele Koła PZŁ nr 3 „Łoś” w Mławie.

hk

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
23 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bucek
Bucek
14 dni temu
teżMława
teżMława
15 dni temu

Poseł na Sejm RP – Mirosław Koźlakiewicz. Naprawdę? .

Niedzielski
Niedzielski
15 dni temu

Mordercy i tępaki bez serca

Bienia
Bienia
15 dni temu
Reply to  Niedzielski

Pomimo uśmiechów Ci Panowie nie są wcale tacy mili i przeraża to że maja dostęp do broni . Nie narażaj się .

100yak
100yak
14 dni temu
Reply to  Niedzielski

Tępak to cię zrobił i nie dorobił.

Juhu
Juhu
16 dni temu

Porażka. Najgorsze, że KRK tkwi w tym i błogosławi okrucieństwo dla rozrywki. Jedzenie mięsa to konieczność mniejsza lub większa, ale żeby być dumnym z zabijania? Dla tych panów zwierzę to istota stworzona przez Boga, czy tylko rzecz?

Juhu
Juhu
16 dni temu

Najpierw się modlili a później wpierdalali mięso z zabitych przez siebie zwierząt

Grzesiek
Grzesiek
14 dni temu
Reply to  Juhu

A ty żresz mięso ze sklepów które dotykało dziesiątki rąk a gdzie te ręce były nie wiesz (pipa,pupa,papa).
I zyjesz w przekonaniu że nie przyczyniasz się do śmierci „okrutnej śmierci” zwierząt chodowlanych. Odłóż telefon i poopcuj z naturą, dotleń mózg może ci się polepszy, choć nie sądzę.

Juhu
Juhu
14 dni temu
Reply to  Grzesiek

Co najwyżej „hodowlanych” wiejski analfabeto.
Otóż głupcze nie jem żadnego mięsa, jestem wega

Grzesiek
Grzesiek
14 dni temu
Reply to  Juhu

Szczerze współczuję wege pajacu.

Juhu
Juhu
14 dni temu
Reply to  Grzesiek

Żryj smalec z dzika i Uważaj na rogi buhahaha

100yak
100yak
14 dni temu
Reply to  Juhu

Poczytaj, potwierdzone naukowo istoty wege mają mniejszy iloraz inteligencji szkoda mi ciebie. Dziczyzny akurat jem bardzo mało ale nie odmówię.

Juhu
Juhu
14 dni temu
Reply to  100yak

Życzę włośnicy i kałduna taktycznego buhaha

Henryk
Henryk
16 dni temu

Klub wzajemnej adoracji

Ernest
Ernest
16 dni temu

Nie wiedziałem że takie miłe i przyjazne Koło Łowieckie w Mławie jest . Widzę że średnia wieku członków koła to 65+ to o czymś świadczy . Młodzi adepci łowiectwa zapewne są chętnie przyjmowani w poczet członków do Koła Łoś nr 3 w Mławie . Czy tylko rodzina ?

Basior
Basior
16 dni temu
Reply to  Ernest

Fajne te koło takie „rodzinne”

Obsztyfitykulczykiewicz
Obsztyfitykulczykiewicz
8 dni temu
Reply to  Ernest

Rodzina rodzina, jeden może dwóch ciągnie za sznurki reszta to marionetki i sługusy.

Basior
Basior
16 dni temu

Tylko szkoda że tak kolorowo jest tylko……

Last edited 16 dni temu by Basior
Królik.
Królik.
16 dni temu

Zabijanie zwierząt dla przyjemnoeci. To ma swoją nazwę i nie ma się czym chwalić

Lady
Lady
16 dni temu
Reply to  Królik.

A Kościół to popiera i chwali. Po co ta szopka przecież to są mordercy.

Grzesiek
Grzesiek
16 dni temu
Reply to  Lady

Czyńcie sobie ziemię poddaną.

Anonim
Anonim
16 dni temu
Reply to  Lady

Przecież i księża należą do kół łowieckich i się tym chełpią.

3maj
3maj
8 dni temu
Reply to  Anonim

Tak jak lekarze policjanci wojskowi itd.

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x