Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

520 mln zł wypłaconych czternastek dla emerytów i rencistów w Mazowieckim


5 i 6 września 1,2 mln emerytów i rencistów otrzymało czternastą emeryturę o łącznej wartości 1,4 mld zł. Kolejni uprawnieni otrzymają świadczenie 10,15 lub 20 września. W województwie mazowieckim w tych dniach dodatkową gratyfikację otrzymało 133 tys. uprawnionych na łączną kwotę 159 mln zł.


– Czternastkę wypłacamy już od 25 sierpnia. Wszystkie uprawnione osoby otrzymują ją wraz z świadczeniem głównym, w standardowym terminie wypłaty swoich świadczeń. Do tej pory dla mieszkańców regionu wypłaciliśmy 523 mln zł dla 573 tys. emerytów i rencistów. W całym kraju dodatkowe świadczenie otrzymało 3,6 mln w łącznej kwocie 4,4 mld zł. Zdecydowana większość z nich, bo ok 73 proc. otrzymała świadczenia w pełnej wysokości, czyli 1338,44 zł brutto. Kolejni uprawnieni otrzymają dodatkowe świadczenie 10,15 lub 20 września razem z bieżącą emeryturą lub rentą – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Prawo do czternastki mają osoby, które na 24 sierpnia, czyli dzień poprzedzający pierwsze wypłaty pobierali jedno z długoterminowych świadczeń, np. emeryturę, rentę czy świadczenie przedemerytalne. Czternastki nie otrzymają osoby ze świadczeniem zawieszonym, np. z powodu przekroczenia limitów dorabiania.

Świadczenie na rękę w pełnej wysokości wynosi 1217,98 zł. Na pełną kwotę mogą jednak liczyć osoby, których świadczenie podstawowe np. emerytura, renta nie przekracza 2900 zł brutto. W przypadku osób ze świadczeniem o wysokości powyżej 2900 zł czternastka będzie zmniejszana zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę”. Świadczenie nie będzie jednak przyznawane, jeśli kwota czternastej emerytury będzie niższa niż 50 zł. Zatem na „czternastkę” mogą liczyć osoby, których emerytura czy renta nie przekracza 4188,44 zł brutto.

Czternasta emerytura trafi w sumie do 9 mln emerytów, rencistów, w tym 8,1 mln z ZUS. Przyznaje się ją z urzędu, to oznacza, że nie trzeba składać żadnego wniosku, aby otrzymać pieniądze.

W ubiegłym roku w województwie mazowieckim ZUS wypłacił 1 mln. „czternastek” na łączną kwotę blisko 1,156 mln zł. Pełną kwotę „czternastki” w regionie otrzymało wówczas 802 tys. osób.

Katarzyna Krupicka ZUS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
40 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Paweł 2 powinien odejsc
Jan Paweł 2 powinien odejsc
7 miesięcy temu

Nie ma to jak chwalić za 13 i 14 nastklę, a płacic w Polsce za Cooca Cole i 8zł, a za paliwo 7zł XD 1,44 euro i 1,55 euro za cole i paliwo, najniższa krajowa 525 euro

Jan Paweł 2 GENIALNY MĄDRY DUCHEM
Jan Paweł 2 GENIALNY MĄDRY DUCHEM
7 miesięcy temu

Głosując inaczej niz na PiS plujecie na Jana Pawła 2 i mławiakow

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu

Czytam was i nie wierzę. Najbardziej mnie irytują komentarze tych co piszą, to nasze pieniądze, co oni nam dają? „Ironia”. Ludzie z PO, chcecie żyć bez szkół, opieki medycznej, policji,straży.Jesli tak zapraszam zamieszkajcie w szałasach w puszczy na granicy polsko- białoruskiej, bez wydatków i pomocy, będziecie szczęśliwi. Proponuję korepetycje z zakresu ekonomii i funkcjonowania każdego państwa, może jeślibyscie mieszkali w USA i przydarzyła by się wam choroba to bez prywatnego ubezpieczenia zaplacilibyscie serkiem tys dolarów za leczenie. Pozdrawiam zdrowo myślących.

Lol
Lol
8 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

I ty uważasz się za zdrowo myślącego? – to chyba jakiś żart.
Tak, budżet państwa ma pie4niądze od swoich podatników, ponadto na koszt swoich podatników zaciąga kredy7ty.
A ty niby „zdrowo myślący” uważasz, że ci co rządzą, to wyciągają pieniądze z własnych kieszeni? – nie! Oni je przytulają do siebie, a ochłapy rzucają gawiedzi, żeby zamknąć jej buźki. Ponadto załatwiają swojej rodzinie tej bliższej i tej dalszej cieplutkie stołeczki w spółkach państwowych, w ich zarządach, radach nadzorczych, żeby też sie nachapali.
Pozdrawiam zdrowo myślących, ale nie ciebie, bo ty niestety do nich nie należysz.
Nie jestem z PO i nie jestem za PO, ale ten rząd to najgorszy rząd od czasów komuny. Nawet za komuny nie było tak bardzo rozwydrzonego i głodnego, pazernego rządu.

Łoś
Łoś
8 miesięcy temu
Reply to  Lol

pisowska onuca

Lol
Lol
8 miesięcy temu
Reply to  Łoś

… że co? ja? pisowska onuca? – ha ha ha
Pisowska onuca to wyżej.

Wolf
Wolf
8 miesięcy temu

Ej pisiory mata węgiel na zimę czy już chrust zbieracie? Haha tfuu na wasze ciemne bezzwojowe mózgi

xw45
xw45
8 miesięcy temu
Reply to  Wolf

pozostaje tylko modlic sie o zdrowie bo o rozum zbyt pozno

Kuba
Kuba
8 miesięcy temu
Reply to  xw45

Tak, tobie to tylko pozostała modlitwa o zdrowie – dobrze piszesz.

Alina
Alina
8 miesięcy temu

Panie Kaczyński Mława jest z panem. Głosujemy na Was.

znm
znm
8 miesięcy temu
Reply to  Alina

Proszę nie mówić w imieniu wszystkich.

End
End
8 miesięcy temu
Reply to  znm

W sumie racja . Powinno być w imieniu spokojnych miłych i rozsądnie myślących Mławian .

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu
Reply to  Alina

Przez takich jak ty mamy taki burd.el jaki jest. A odnośnie przedrostka pan to dla mnie to tylko pod.pierdalacz Balbina

Łoś
Łoś
8 miesięcy temu
Reply to  Alina

pisowska onuca mów za siebie

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  Alina

Jaki Kaczyński Alina :)Weż go sobie do domu

Adam
Adam
8 miesięcy temu

Dziękujemy. Żaden rząd tak nie dbał o seniorów. Inni nabijali tylko swoje kieszenie. A drogo to jest na całym świecie.

Lol
Lol
8 miesięcy temu
Reply to  Adam

Ręce opadają jak to się czyta, bo tak pazernego rządu jak obecny to jeszcze nigdy nie było, nawet za komuny.

wiki_KOX
wiki_KOX
8 miesięcy temu
Reply to  Lol

a konkrety ?

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu
Reply to  wiki_KOX

Elektorat PIS 😀 – wiadomo, niekumaty.
Wyłącz człowieku telewizor i zacznij myśleć samodzielnie, a nie tylko łykasz papkę ze swojej partyjnej telewizji, wtedy nie będziesz pytał o konkrety, bo będziesz wiedział w czym rzecz.

xw45
xw45
8 miesięcy temu
Reply to  Anonim

madrosci w szkole nie ucza

Anonim.
Anonim.
8 miesięcy temu
Reply to  xw45

Masz rację w szkole wbijają tylko teorię niczym w TVPPIS ową papkę.
Rodzisz się albo mądrym, albo głupim.
Ty akurat urodziłeś się tym drugim i na to nie ma ratunku.

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  Adam

a czy wysiliłes umysł skąd oni na to biorą cymbale? ty im to zwracasz w pradzie,gazie,benzynie no i teraz w węglu 🙂 życzę ci żeby węgiel był po 5 tyś 🙂

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu

A zamiast tej łapówki od piskomuchów to lepsze by była waloryzacja tych emerytur i rent o te 200 zł miesiecznie. Co by dawało stały składnik wpływu dla osób uprawnionych. A nie łaskawość 2 razy w roku jakie daje legalne łapówkarstwo nierządu za nasze pieniadze.
***** ***

Kuba
Kuba
8 miesięcy temu
Reply to  Anonim

200% racji.
Tyle tylko, że jakby podnieśli o te 200zł emerytury i renty, to nie mieliby czym straszy.ć elektoratu, a tak to straszą, że PO zabierze, że Tusk zabierze i że oni tylko dają, oni tylko są hojni. Po wyborach już nie będzie i tak 14-tek, bo przecież już w tym roku miało ich nie być, no ale szalejąca inflacja wpłynęła na łaskawość tego pisiego rządu i „dali” te 14-tki, bo elektorat już zaczynał się burzyć mimo 13-tek, a tak załagodzili niekumający elektorat i już mają głosy w kieszeni, co widać po komentarzach.
Nie rozumiem jak można być tak ograniczonym i nie rozumieć tego, że te pieniądze, które dają to są nasze pieniądze, które nam się należą jak psu buda za przeproszeniem.
Jak można być tak ograniczonym i nie widzieć jak:

  • rozdają stołki bez żadnych konkursów (tam gdzie wymagane są konkursy),
  • jak łamią prawo i konstytucję,
  • jak przytulają wysokie podwyżki, premie, nagrody dla siebie.

Ludzie przemyjcie kaprawe oczka lodowatą wodą, przestańcie oglądać telewizję i zacznijcie myśleć – może w końcu coś do was dotrze, bo wyborów jeszcze trochę czasu zostało na przemyślenia.
Dajmy szansę innym oprócz starych wyżeraczy jak PIS czy PO (nie polecam konfederacji, bo to jeszcze gorsze zło).

End
End
8 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Apopos wolnych sądów , może być napisał do UE o wstrzymaniu opłat klimatycznych na czas kryzysu. Wszyscy mądrale .

xw45
xw45
8 miesięcy temu
Reply to  Kuba

nie potrafisz wypelnic deklaracji podatkowej a zabiersz glos w sprawach ktorych wogole nie rozumiesz

Kuba
Kuba
8 miesięcy temu
Reply to  xw45

Pilnuj swoich umiejętności, pisowski baranku.
Nic o mnie nie wiesz, a się czepiasz, bo prawda w oczy kole. Twoja wypowiedź to żadna wypowiedź, to tylko wbijanie komuś szpili i to tak na chybił trafił

End
End
8 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Gadki .szmatki. Zastanawiam się co takiego dobrego i dla kogo było jak rządziła Wesoła gromadka , gdzie były postulaty podwyżek emerytur , gdzie była mowa o apolityczności sądów . było dobrze ale tylko znajomym królika zapewne.

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu
Reply to  End

Właśnie ładnie opisałeś piskomuchów. Pieniądze i Stanowiska. A wy plebsie na co liczycie na te + na które ktoś musi pracować. A nie właśnie otworzono drukarnie pieniędzy za złoto, które tak hucznie przyleciało. Naprawdę nie widzisz tych afer z respiratorami, maseczkami, wożenie się limuzynami do Maka. Tak bardzo szambo z tvpis was zalało, że tego nie widać.

End
End
8 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Za samo pogardę do ludzi jaką prezentujesz nie zasługujesz na dalszą dyskusję . W starożytnej Grecji spotkał by cię ostracyzm za to co piszesz . Większość wybrała w wolnych wyborach PiS i tak ma być. Zawsze możesz że Sthuerem wziąśc się pod pachy i wyjechać na wyspy TOGo. ENd

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu
Reply to  End

Gardzę bo na to zasługują wyborcy piskomuchów. A jak mówisz o wyjeździe to wy powinniście z naszego kraju wyjechać najlepiej do San Escobar

xw45
xw45
8 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Polacy gremialnie dali się odurnić przez te 30 lat; nie interesują się niczym. Egoizm sprymitywizowany poza wszelkie granice!…czerwoni mysliciele

Kuba
Kuba
8 miesięcy temu
Reply to  xw45

Taaak, czerwoni myśliciele – piskomuchy 😀
Piskomuchy to nie tylko egoizm, prymitywizm, ale i pazerność. Ich wyznawcy to ludzie zniewoleni czujący się dobrze tylko w chomącie.

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu
Reply to  xw45

xw czy to jest to samo co IQ? Jeżeli tak to jestem pełen podziwu dla liczby 45. Trafnie to akurat określa twoje myślenie.

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  xw45

Ha ha ha. Gremialnie to Polaków ogłupił, otumanił kurdupel ze swoją bandą. Niektórzy dzięki Bogu zdołali przejrzeć na oczy, ale jak widać po tobie i kilku innych część z tych otumanionych nadal trwa w amoku i wierzy w bajki czerwonych piskomuchów.

Król łupieżu
Król łupieżu
8 miesięcy temu

Biorę 13 i14 emeryturę bo to z moich podatków a nie z kuwety kota prezesa a na PiS i tak nigdy nie zagłosuję.

Widz
Widz
8 miesięcy temu

Zawsze jakieś wsparcie , swoją drogą jak ktoś pracuje u Janusza i słyszy 13 i 14 stki to się pewnie wkurza .

Mława
Mława
8 miesięcy temu
Reply to  Widz

Nie u janusza, tylko drukują i rozdają a ciemniaki sie cieszą

koko
koko
8 miesięcy temu
Reply to  Mława

To są nasze wypracowane składki wara wam od nich ,brawo PIS

Zołza
Zołza
8 miesięcy temu
Reply to  Widz

Tak, wsparcie dla rządu, bo wszystkie 13-tki, 14-tki, wszystkie plusy to dodatkowy podatek, który wpływa do budżetu.
Dadząś 1 złotówkę, a z kieszeni wyciągną 5 – takie to wsparcie.
Wszystko co robią wpływa na wzrost cen towarów i usług czyli na wzrost inflacji.
No cóż… elektorat PIS to niestety nie są ekonomiści, raczej wręcz odwrotnie.
Ten kto się cieszy z tych dodatkowych pieniędzy to liczyć nie umie.

40
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x