Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wypadek na Starym Rynku, ranny rowerzysta


Mławska Policja szczegółowo ustala przebieg i przyczyny wczorajszego wypadku drogowego, w którym ranny został 68-letni rowerzysta. Apeluje także o ostrożność zarówno do kierujących pojazdami jak i rowerzystów. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii.


Do zdarzenia doszło o godz. 16.40 na ul. Stary Rynek w Mławie, w pobliżu skrzyżowania z ul. Płocką i Spichrzową.  Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący seatem 44-letni mieszkaniec Nidzicy, jadąc ul. Stary Rynek w kierunku Płockiej, skręcając nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, oślepiło go słońce i nie zauważył rowerzysty. Kierujący jednośladem upadł, uderzając w przednią szybę pojazdu. Ranny rowerzysta, z urazem głowy został przewieziony do szpitala w Mławie. Interweniujący policjanci zatrzymali kierującemu seatem prawo jazdy. Mężczyzna był trzeźwy. Trwają dalsze ustalenia, postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Mławscy policjanci przypominają – uczestników ruchu drogowego obowiązuje zasada szczególnej ostrożności  oraz ograniczonego zaufania. W sytuacji ograniczonej widoczności, zasada zachowania szczególnej ostrożności to absolutna podstawa. Z zasad tych powinni także korzystać rowerzyści, którzy w momencie wypadku z udziałem pojazdu są narażeni na poważne niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia. Nawet jeśli rowerzysta ma pierwszeństwo przed kierującym samochodem, warto skorzystać z zasady ograniczonego zaufania. To może zapobiec wypadkowi. Kierując pojazdem należy zachować szczególną ostrożność m.in. przy zbliżaniu się do przejazdu dla rowerzystów czy na skrzyżowaniu.  Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska KPP Mława

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Novic
Novic
8 miesięcy temu

Najgorzej to mnie denerwują ci rowerzyści ubrani w gejowskie laikry co zamiast jeździć ścieżką rowerową na al. Marszałkowskiej jeżdżą środkiem drogi utrudniając ruch wszystkim pojazdom! Jeździ wśród nich tak jeden emerytowany policjant, który niemal zawsze przed wjazdem w tę aleję pije piwo alkoholowe pod sklepem na przeciwko żabki przy szpitalu i nawet wita się z kolegami jak przejeżdżają radiowozem i żaden mu nic nie zrobi.. W Mławie policja potrafi tylko karać wysokimi grzywnami za prędkość spokojnych i biednych ludzi!! Wyrobiła się tu tak zw. Kasta!!!

pankracy
pankracy
8 miesięcy temu

W poniedziałek w szydłowie był wypadek i dziewczyna w ciężkim stanie trafiła do szpitala i jakoś media milczą..

brc
brc
8 miesięcy temu

Też w tym miejscu miałam sytuację podbramkową, chociaż skończyło się dobrze, Tam jest złe oświetlenie a kiedy skręca się od rynku to zanim światło samochodu pokażą pasy i pieszego to może dojść do wypadku. Oczywiście pasy i winny kierowca ale uważać powinni wszyscy.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x