Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Trzech mławian odznaczonych przez Prezydenta RP


Trzech mławian znalazło się w gronie jedenastu ostatnio odznaczonych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. W imieniu Prezydenta RP odznaczenia wręczył wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.


W Muzeum Narodowym w Warszawie, 26 sierpnia br., odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Wśród 11 osób odznaczonych Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości uhonorowani zostali trzej mławianie: Marek Janusz Kowalski, Wojciech Krajewski i Janusz Piotrkowicz.

– Gratuluję Państwu wyróżnienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Medalu Stulecia Odzyskania Niepodległości. Wszyscy z Państwa zasłużyli na to wyróżnienie, ponieważ przyczynili się Państwo do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości oraz kulturowej tożsamości Rzeczypospolitej. Już Józef Piłsudski powiedział, że kto nie szanuje swojej przeszłości ten nie może oczekiwać szacunku w stosunku do teraźniejszości, czy przyszłości. Dlatego warto walczyć o Polskę, żeby budować i wzmacniać swoją tożsamość. Nie wolno być nijakim, ponieważ to do niczego nie prowadzi. Jeszcze raz bardzo serdecznie Państwu dziękuję za to, że dajecie dobry przykład młodym ludziom. Bez takich ludzi jak Państwo nie byłoby wolnej Polski – powiedział Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski przy wręczaniu odznaczeń.

Pełna lista odznaczonych:

Waldemar Józef Deluga

Hubert Rafał Kiersnowski

Marek Janusz Kowalski

Wojciech Krajewski

Marian Kula

Andrzej Piotrkowicz

Leszek Stanisław Pszczółkowski

Leszek Teofil Skowroński

Bernard Tyszka

Stanisław Jan Wójcik

Elżbieta Matylda Zawistowska

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości jest nadawany osobom żyjącym, które poprzez pełnienie nienagannej służby publicznej – cywilnej lub wojskowej, walkę o niepodległość oraz działalność na rzecz przemian demokratycznych, aktywną działalność zawodową i społeczną, twórczość naukową, literacką i artystyczną – przyczyniły się do odzyskania lub umacniania suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej.

Odznaczenie otrzymują osoby zasłużone:

  • w budowaniu wspólnoty  obywatelskiej Polaków i poczucia tożsamości narodowej,
  • w rozwoju nauki,
  • w rozsławianiu dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej poprzez kulturę i sztukę,
  • w rozwoju społecznym i umacnianiu więzi z Polakami za granicą,
  • w budowaniu dobrobytu gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej.

źródło i fot. MUW

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Nasze Miasto
Nasze Miasto
23 dni temu

Krajewski? A to Prima Aprilis? Za co? Śmiechu warte

xxxx!!!!
xxxx!!!!
22 dni temu
Reply to  Nasze Miasto

Pewnie za to że pojawił się znikąd ,i od 1990 roku kiedy u BURMISTRZA CHMIELIŃSKIEGO, BYŁ SEKRETARZEM MIASTA — DO DZIŚ „PŁYWA ” W MŁAWSKIEJ polityce samorządowej !!! jak widać z dobrym skutkiem , ale tylko dla siebie !!!– Ale czy to jego winna?? NIE !!!– TO WINA MŁAWIAN ŻE GŁOSUJĄ NA TAKIEGO, PRZYBYSZA ZNIKĄD !!! Otwarte pozostaje pytanie kto desygnował KRAJEWSKIEGO do tego odznaczenia, czyżby w Mławie nie było rodowitych MŁAWIAN –którzy by zasługiwali na takie odznaczenie ?????

Haha
Haha
23 dni temu

Aaron Dudensztajn odznacza swoich bo wie, że koniec dla nich wszystkich się zbliża.

O losie! Znowu Mirek
O losie! Znowu Mirek
23 dni temu

Wojtuś, hono na piwko, w ramach przyznanego medalu od DługoPiSa

Andrew
Andrew
23 dni temu

Medalami Polacy nie napalą w piecach.

Pisowiec
Pisowiec
23 dni temu

Krajewski? Za likwidację Straży Miejskiej i za koalicję z Kowalewskim?

Hen
Hen
23 dni temu
Reply to  Pisowiec

Panie Krajewski masz mój głos jako kandydat na burmistrza.

Mieszkanka
Mieszkanka
23 dni temu
Reply to  Hen

Masz gościu poczucie humoru. He he. Nie ma co.
Po drugie Kowalewski pokona wszystkich kontrakndydatow o fotel burmistrza Mławy.
Newer gif ap!

Hen
Hen
23 dni temu
Reply to  Mieszkanka

Zobaczymy. Wojtek wygra!!!!!

xxxx!!!!
xxxx!!!!
23 dni temu
Reply to  Mieszkanka

Uważam że sama masz większe poczucie humoru, niż osoba której odpowiadasz —- NAPISZĘ CI TAK — KOWALEWSKI -NEVER AGAIN !!!

xxxx!!!!
xxxx!!!!
23 dni temu
Reply to  Hen

NIE DO WIARY!!— człowieku czyżbyś tak nisko upadł !! — MŁAWA POTRZEBUJE ZMIAN ALE NIE TAKICH LUDZI JAK KRAJEWSKI !!!

xxxx!!!!!
xxxx!!!!!
21 dni temu
Reply to  Pisowiec

Straży nie zlikwidował, przez co zawarł koalicję PiS z KOWALEWSKIM, ABY ZMIENIĆ WŁADZE STAROSTWA, I POUSTAWIAĆ SIE NA STOŁKACH, SWOICH oddanych działaczy no i traf chciał że wśród nich znaleźli się KIELBINSKI, POL, KRAJEWSKI— MLAWIANIE CZY DALEJ CHCECIE GLOSOWAC NA TYCH LUDZI — CZAS NA ZMIANY !!!

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x