Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZS nr 4 [FOTO, FILM]


Nowe roczniki są szczególnie uroczyście witane we wszystkich szkołach. Tak było również 1 września w Zespole Szkół nr 4 – zwanego popularnie „ekonomikiem”, gdzie tych klas pierwszych będzie sześć.


Ich pierwszy dzień w szkole rozpoczął się od uroczystego ślubowania, złożonego przy szkolnym sztandarze, w obecności nauczycieli, dyrekcji i starosty mławskiego. Również miłym akcentem było symboliczne przecięcie wstęgi  oddzielającej pierwszaków od ich koleżanek i kolegów  trzymających plansze z napisem „ZS nr 4 nasz drugi dom”.

Witając uczniów klas pierwszych w murach szkoły dyrektor Stanisław Matyjasik przypomniał, że szkoła nosi imię Obrońców Mławy z Września 1939 roku i tradycją szkoły jest zwyczaj  szczególnego pielęgnowania pamięci o walczących pod Mławą. Wyrazem tej pamięci było złożenie symbolicznej wiązanki kwiatów pod pamiątkową szkolną tablicą. Zadeklarował również pomoc nauczycieli i dyrekcji przy rozwiązywaniu pojawiających się problemów.

Starosta Jerzy Rakowski potwierdził, że w ocenie władz powiatu Zespół Szkół nr 4 to dobra szkoła i nauka w niej to dobry wybór. Dodał również, że przy szkole powstaje nowa hala sportowa, która będzie służyć uczniom i poprawi warunki do nauki.

Łącznie w pięciu szkołach średnich podlegających powiatowemu samorządowi w Mławie  uczniów rozpoczęło wczoraj nowy rok szkolny  ponad 2600 uczniów.  837 z nich to pierwszoklasiści.

JK

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rodzic
Rodzic
1 rok temu

TAK. Rozpoczęcie roku szkolnego, dokładnie o 8 rano zamknięto ulice Kościelną jedyny dojazd do szkoły SP 4. Czy w tym mieście to jest jakaś władza która choć trochę myśli? Były wakacje, można było wtedy remontować.

Inka
Inka
1 rok temu
Reply to  Rodzic

No dajcie spokój to zaparkuj przy kościele, 3 minuty pieszo

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Inka

Przepraszam bardzo od kiedy zaparkowanie przy kościele to 3 minuty pieszo na ulicę Warszawską? Śmiechu warte

Inka
Inka
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

KOŚCIELNA JEST NA WÓLCE DROGA PANI

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Inka

Tak ale to nie oto szkole chodzi nie o szkole nr, 4 a o zespół szkul nr 4

Tom
Tom
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Hahaha inteligencja na najwyższym poziomie

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  Tom

U ciebie także jakby nie było.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x