Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

JOKER MŁAWA CAMP – po prostu udany obóz! [FOTO]


Codzienne zajęcia survivalowe oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne,  a do tego ciekawe zajęciach integracyjne, warsztatowe  i profilaktyczne, a nawet bieg komandosa.  Tak w skrócie można opisać wakacyjny  obóz sportowo-rekreacyjny zorganizowany w okolicach Gdańska przez Stowarzyszenie Joker Mława.


Stowarzyszenie Joker Mława w dniach 25-30 sierpnia br. zorganizowało obóz sportowo-rekreacyjny dla dzieci i młodzieży. Obóz odbył się w ośrodku wypoczynkowym Roma
w okolicach Gdańska. W wyjeździe uczestniczyło w sumie 42 osoby, głównie dzieci i młodzież w wieku 9-18 lat.  W obozie udział wzięło również gościnnie kilku rodziców.

„Udało nam się przeprowadzić wszystkie zaplanowane działania. Harmonogram był mocno napięty. Uczestnicy brali udział w ciekawych zajęciach integracyjnych, warsztatowych
i profilaktycznych. Dodatkowo codziennie odbywały się zajęcia survivalowe (strzelnica, paintball, strzelanie z łuku, park linowy itp.) oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne (mecze w piłkę nożną, koszykówkę oraz zawody w badmintona).”
– komentuje kierownik obozu, pan Zbigniew Krystkiewicz, prezes Stowarzyszenia Joker Mława.

„Przez cały wyjazd towarzyszyła nam dokonała pogoda. Cieszę się, że nasi uczestnicy chętnie brali udział we wszystkich działaniach, dodatkowych konkursach i zabawach. Serce rośnie jak widzi się młodych ludzi grających w gry planszowe, rozwiązujących zagadki logiczne czy też uprawiających różne sporty z daleka od smart fonów, tabletów i wszędobylskiego Internetu.” – dodaje organizator wyjazdu.

W obozie gościnnie wziął udział Filip Wysocki, chłopiec poruszający się na co dzień na wózku inwalidzkim, u którego zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni. Brał on dzielnie udział w większości działań dzięki pomocy taty i wolontariuszy. Był również gościem
i głównym bohaterem sesji motywacyjnej pt.: „Yes, you can!”, która miała formę wywiadu z nimi jego tatą i prowadzona była przez wolontariuszki, Natalię Krystkiewicz i Aleksandrę Grzybicką. Goście opowiadali o swoim codziennym życiu, sukcesach Filipa a także marce odzieżowej FunWear, założonej przez rodziców Filipa, która dostarcza specjalistycznych ubrań dla dzieci niepełnosprawnych ułatwiających codzienne funkcjonowanie.

Ciekawym wydarzeniem były zajęcia warsztatowe z fizjoterapeutą. Pan Maciej Birn opowiadał o codziennym dbaniu o swoją sylwetkę, zapobieganiu wadom postawy. Warsztaty miały formę praktyczną. Wszyscy mieli więc okazję porozciągać swoje ciało.

Ciekawą atrakcją była nocna gra terenowa. Uczestnicy podzieleni zostali na kilka grup i wykorzystując GPSy musieli jak najszybciej odnaleźć ukryte zagadki i rebusy i je rozwiązać. Bezapelacyjnie wygrała grupa dowodzona przez Filipa Wysockiego.

Wszyscy uczestnicy obozu wzięli udział w Biegu Komandosa, który organizowany był w Adventure Park w Gdyni. Dzieci i młodzież startowały w swoich kategoriach wiekowych
i rywalizowały z innymi uczestnikami z całego kraju. Dorośli zaś musieli zmierzyć się z 7 kilometrową trasą pełną przeszkód. Warto zauważyć, że wszyscy uczestnicy naszej grupy podjęli wyzwanie i mu sprostali. Bieg Komandosa ukończyła cała grupa 15 rodziców. Dodatkowo Janek Śledziński zajął 2 miejsce w kategorii wiekowej 14-17 lat.

W poniedziałek 29 sierpnia uczestnicy obozu wzięli udział w wycieczce do Gdańska. Kolejny raz mieli oni okazję sprawdzić swoje umiejętności sportowe, tym razem w Movement Arenie, gdzie oprócz parku trampolin mogli również uprawiać bieg z przeszkodami tzw. parkur. Największą frajdą okazała się wizyta na torze gokartowym i wspólne rodzinie ściganie się. Na koniec dzieci i młodzież miały okazję zwiedzić stadion Polsat Plus Arenę.

Warto podkreślić, że podczas całego wyjazdu wolontariuszki zorganizowały i przeprowadziły szereg mini konkursów sportowych takich jak: strzelanie z łuku, gra w piłkarzyki, zawody w badmintona, konkurs w darta itp. Wszyscy zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które pomogły w organizacji wyjazdu, całej kadrze, wolontariuszkom, sponsorom i partnerom. Ogromne podziękowania dla władz lokalnych. Dzięki pomocy finansowej, którą otrzymaliśmy z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego było nam dużo łatwiej zorganizować wiele warsztatów i zajęć integracyjnych. Cieszę się, że wszyscy uczestnicy wypowiadają się w samych superlatywach o wyjeździe. Już dziś zarezerwowaliśmy ten sam ośrodek i pod koniec wakacji w przyszłym roku zamierzamy zorganizować Joker Mława Camp II. Wierzę, że będzie nas jeszcze więcej i że będziemy bawić się równie dobrze jak w tym roku. Już dziś zapraszam do wspólnego wyjazdu.” – podsumowuje Zbyszek Krystkiewicz.

źródło: Stowarzyszenie Joker Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x