Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Najwięcej czternastek ZUS wypłacił na Mazowszu


Najwięcej czternastych emerytur wypłacono dotąd w województwie mazowieckim, gdzie dodatkowe świadczenie otrzymało ponad 184 tys. osób – wynika z najnowszych danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


Czternasta emerytura, czyli kolejne w 2022 r. dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, trafi w sumie do 9 mln emerytów, rencistów i innych osób pobierających świadczenia długoterminowe. W ZUS terminy wypłaty tego świadczenia przypadają 25 sierpnia oraz 1, 5, 6, 10, 15 i 20 września.

„W terminie 25 sierpnia najwięcej czternastek wypłacono w województwie mazowieckim. Świadczenie otrzymało tu 184,2 tys. osób na łączną kwotę 217,2 mln zł. Na Mazowszu czternastą emeryturę w pełnej wysokości otrzymało 131,6 tys. uprawnionych” – mówi Grzegorz Dyjak z biura prasowego ZUS.

Jak dodaje, w oddziale ZUS w Płocku „czternastka” trafiła już do 32,7 tys. osób (39,4 mln zł), w oddziale w Radomiu było to 20,9 tys. osób (26 mln zł), a w siedleckim oddziale – 36,8 tys. osób (44,4 mln zł). W trzech oddziałach ZUS w Warszawie 14. emerytura trafiła do 93,7 tys. osób (107,2 mln zł).

Czternasta emerytura „na rękę” wynosi 1217,98 zł. Świadczenie w pełnej wysokości w całym kraju otrzyma ok. 7,7 mln osób. W przypadku osób ze świadczeniem między 2900 zł a 4188,44 zł czternastka będzie zmniejszana zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę”. Minimalna wysokość czternastki wyniesie 50 zł.

Zgodnie z rządowymi szacunkami w tym roku na czternastkę może zostać przeznaczone około 11,4 mld zł, w tym 9,5 mld zł dla świadczeniobiorców ZUS.

źródło: mp/ZUS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x