Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ciechanowianka oszukana metodą na „policjanta CBŚP”


Choć wydaje się, że o oszustwie na tzw. wnuczka i policjanta słyszał chyba już każdy, to ostatnie zdarzenie z terenu Ciechanowa, kiedy to 64-letnia kobieta padła ofiarą oszustów. pokazuje, że w dalszym ciągu są osoby, które nie mają świadomości o tej metodzie działania przestępców.


W miniony poniedziałek do ciechanowskiej KPP zgłosiła się 64-latka, która chciała potwierdzić dane policjanta, z którym rozmawiała przez telefon komórkowy. Mężczyzna przedstawił się jako policjant CBŚP, wskazał, iż pieniądze które kobieta posiada w banku są zagrożone przez hakerów, a policja prowadzi w tej sprawie akcję. Pieniądze należy wypłacić, przekazać policji, a w dniu jutrzejszym zostaną one zwrócone na konto kobiety.  Kobieta zgodnie z instrukcją wypłaciła kilka tysięcy złotych i wrzuciła do kosza na śmieci. Następnie zgłosiła się do jednostki policji, gdzie zorientowała się, iż została oszukana.  

Policjanci zwracają się z apelem, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy.

– Nie zapominajmy też, że żaden prawdziwy policjant nie ma prawa żądać od nas przekazania pieniędzy. Jeśli to czyni, to znak, że mamy do czynienia z oszustem i jak najszybciej powinniśmy zawiadomić prawdziwych policjantów – apeluje o czujność ciechanowska policja.

źródło: KPP Ciechanów

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x