Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Walczyli z zalaniami, uratowali bociana


fot. ilustracyjne


Jan Maria Jackowski
Reklama

Wczorajsza nawałnica nad naszym powiatem nie poczyniła na szczęście większych szkód. Ulewny deszcz sprawił jednak, że zalane został podziemne przejście pod torami w Stupsku. Tam druhowie z miejscowego OSP przez ponad 40 minut wypompowywali wodę. Zresztą w tym miejscu takie zalania powtarzają się przy niemal każdych większych opadach. Woda zalała też warsztat samochodowy w Turzy Małej. Tam również pomagali miejscowi strażacy, którzy wypompowywali wodę przez godzinę.

Nie próżnowali też druhowie z OSP w Kowalewie, którzy uratowali bociana.  Ptak wpadł bowiem do zbiornika retencyjnego na terenie zakładu Novago w Kosinach Bartosowych i nie mógł o własnych siłach stamtąd odlecieć. Bociek trafił do straży gminnej, która przekazała go do lokalnego azylu dla bocianów u pana Janusza w Kosinach Kapicznych.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kot
kot
1 rok temu

Na strażaków zawsze można liczyć.
A dzisiaj, 24.08.jest Bartłomieja, a

na Bartłomieja-Apostoła bocian do drogi swoje dzieci woła,

i faktycznie , gniazda opustoszały, pozostali nieliczni maruderzy, którzy jeśli nie odlecą, będą może wymagały pomocy….

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x