Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W tym roku Światowy Dzień Sybiraka będzie wyglądał inaczej


Trwają  przygotowania do mławskich obchodów przypadającego 17 września Światowego Dnia Sybiraka, które w tym roku wyjątkowo będą połączone z uroczystą przysięgą żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Ciechanowa. We wtorek 23 sierpnia w Urzędzie Miasta Mława odbyło się spotkanie organizacyjne jednostek zaangażowanych w przygotowanie uroczystości.


Jak poinformował urząd miasta, uroczystości rozpocznie msza św. w kościele pw. Świętej Trójcy w Mławie (godz. 9:30), a następnie żołnierze i pozostali uczestnicy przejdą na południową pierzeję Starego Rynku, gdzie rozpocznie się uroczysty apel według ceremoniału wojskowego. W jego trakcie żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą przysięgę. Kolejnym punktem będzie przemarsz na cmentarz parafialny (ok. 12:00), gdzie przy pomniku ofiar sowieckiego totalitaryzmu zostanie oddany hołd zesłańcom syberyjskim.

Organizatorami uroczystości są 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej w Ciechanowie, Związek Sybiraków w Mławie i Miasto Mława.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x