Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

53 nieprawidłowości w oznakowaniu dróg w rejonie szkół


W trosce o bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły, policjanci ruchu drogowego prowadzili szczegółowe kontrole w rejonie szkół. Przegląd dróg gminnych i powiatowych zakończył się 19 sierpnia. Wnioski z przeprowadzonych kontroli były przekazywane na bieżąco zarządcom dróg. Ujawniono w sumie 53 nieprawidłowości.


Kontrole prowadzone były od początku sierpnia.  Celem lustracji była poprawa infrastruktury drogowej, służącej bezpieczeństwu na drodze. Kontroli poddano drogi w pobliżu wszystkich placówek oświatowych na terenie miasta i powiatu. Sprawdzano istniejące oznakowanie oraz stan infrastruktury drogowej, służącej głównie zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym.

Policjanci ujawnili w sumie 53 nieprawidłowości. Najczęściej ujawniane uchybienia dotyczyły braku odpowiedniego oznakowania pionowego i poziomego, tj.  znaku A-17 (dzieci), znaku D-6 (przejście dla pieszych), tabliczki T-27 ( tzw. Agatka), oznakowania P-10 (przejście dla pieszych). Ponadto niektóre znaki były zasłonięte przez roślinność, niewidoczne i nieczytelne.

Zarządcom dróg, na poprawę oznakowania i infrastruktury zostało już niewiele czasu. Policjanci ruchu drogowego, jeszcze przed pierwszym dzwonkiem sprawdzą, czy wskazane we wnioskach pokontrolnych nieprawidłowości udało się usunąć.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x