Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Umowy podpisane. Będą inwestycje w powiatowych szkołach


W ubiegłym tygodniu samorząd województwa podpisał umowy na dofinansowanie 13. lokalnych inwestycji z subregionu ciechanowskiego. Wśród inwestycji, które otrzymały dofinansowanie znalazły się również inwestycje samorządów z powiatu mławskiego.


Powiat mławski otrzymał dofinansowanie na trzy zadania. Dwa z nich –  „Modernizacja instalacji grzewczej” oraz „Budowa sali gimnastycznej” dotyczą Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie. „Modernizacja i adaptacja pomieszczeń” zrealizowana będzie w Zespole Szkół Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie. 

W ramach modernizacji instalacji grzewczej w ZS nr 4 wymienione zostaną 2 kotły centralnego ogrzewania, przebudowana kotłownia oraz wymienione grzejniki w budynku. Koszt inwestycji wyniesie 350 000 zł, a kwota dotacji: 210 000  zł. Samorząd województwa dofinansował również kwotą 2 191 257,73 zł budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Nr 4 w Mławie. Tu całkowity koszt szacowany jest na ponad 11 mln zł. W ramach inwestycji wybudowana zostanie sala gimnastyczna wraz z zapleczem, łącznikiem, kotłownią gazową oraz niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.

W ramach modernizacja i adaptacja pomieszczeń w Zespole Szkół Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie wyremontowane zostaną dwie szkolne łazienki.  Całkowity koszt inwestycji to 166 000 zł, a otrzymana kwota dotacji to  99 600 zł.

2,4 mln zł otrzymała gmina Wieczfnia Kościelna na przebudowę drogi gminnej nr G230908W relacji Windyki – Wieczfnia Kościelna. Wśród beneficjentów z naszego powiatu znalazła się jeszcze gmina Radzanów, która otrzymała  294 tys. zł dofinansowania na budowę budynku garażowego dla pojazdów OSP w miejscowości Radzanów.

źródło: UMWM

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x