Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ochotnicza Straż Pożarna w Stupsku obchodziła 110-lecie istnienia [FOTO]


W minioną niedzielę 14 sierpnia, Ochotnicza Straż Pożarna w Stupsku świętowała 110 – lecie powstania tej jednostki. Gmina Stupsk uczciła ten jubileusz mszą świętą odprawioną w parafialnym kościele oraz uroczystym apelem,  podczas którego Prezes Zarządu Oddziały Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej – dh. Włodzimierz Wojnarowski oraz Wójt Gminy Stupsk – Jacek Świderski wręczyli zasłużonym strażakom medale za zasługi dla pożarnictwa.


Podczas ceremonii, listem gratulacyjnym od Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego – nadbryg. Jarosława Nowosielskiego wyróżnionych zostało siedmiu druhów z jednostki OSP Stupsk. Wyróżnienia w imieniu generała wręczył zastępca komendanta KP PSP w Mławie – mł. bryg. Tomasz Maciejewski.

Prezes Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej druh Jacek Świderski wyróżnił również druhów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Stupsku.

W drugiej części uroczystości na scenie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy OSP Stupsk oraz Zespół Ludowy „Dąbkowiacy”

źródło i fot. Gmina Stupsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
1 miesiąc temu

Wojnarowski tak się pokazuje z Rochną, żeby tylko się nie zdziwił jak przegrają następne wybory razem z synkiem. Jeździ z żywą antyreklamą. A to Rochna strażak czy bodygard starego siwego? Ehhh pogubić się można…

OBECNY
OBECNY
1 miesiąc temu

Burak ze Trzcianki też się zawieruszył z Wojnarem, tylko wstyd gminie przynoszą,
Szkoda dla nich miejsca na scenie.

Xyz
Xyz
1 miesiąc temu

Wojnar na emeryturę razem z bratem który jest pupilem Bunia.

Rex
Rex
1 miesiąc temu

Ten „generał” w białej koszuli z krótkim rękawem chyba zapomniał, że honor oddaje się w nakryciu głowy.

Tolek
Tolek
1 miesiąc temu
Reply to  Rex

Ten strażak w białej koszuli jest prawdziwym społecznikiem, to wartościowy człowiek, a w emocjach można wykonać bezwiednie pewne ruchy. Trochę pokory w ocenianiu ludzi.

Rex
Rex
1 miesiąc temu
Reply to  Tolek

Nie wątpię, że jest dobrym człowiekiem i społecznikiem. Od tego są też przełożeni, żeby takich wpadek nie było. Nie salutuje się do „pustej” głowy! To jak amen w pacierzu!

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x