Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Takie wypadki też się zdarzają


Trwa sezon żniwny. To powoduje, że na naszych drogach, w różnych porach dnia, częściej niż zwykle, napotkać można rolniczy sprzęt i pojazdy. Najczęściej są  to kombajny i ciągniki z załadowanymi przyczepami. W takiej sytuacji, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, bo o wypadek nie trudno.


Właśnie do takiego zdarzenia doszło w minioną sobotę na rondzie w Kuklinie. Tam z rolniczej naczepy zapiętej za ciągnikiem na jezdnię spadło kilka ogromnych bel prasowanej słomy. Na szczęście w tym przypadku nic nikomu się nie stało, ale taka sytuacja zawsze jest niebezpieczna i łatwo sobie wyobrazić, że ta przygoda mogła mieć zgoła inny skutek.

red.

fot. nadesłane

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pppp
Pppp
1 miesiąc temu

Ta przyczepa też jakaś kombinowana…

AJz
AJz
1 miesiąc temu
Reply to  Pppp

Przyczepa posiada tablice rejestracyjne jak widać na obrazku. Więc została dopuszczona do użytku. Wszyscy zgrywają miastowych a słoma z butów wystaje! Jeśli nie masz pojęcia o tym co to za przyczepa to nie sił się na głupie komentarze!

Pppp
Pppp
1 miesiąc temu
Reply to  AJz

Chyba twoja ta przyczepa bo się napinasz… jak plandeka na Żuku

AJz
AJz
1 miesiąc temu
Reply to  Pppp

Trochę kultury. Nazwy samochodów pisze się z małych liter to raz. Do Twojej wiadomości – nie, to nie moja przyczepa ale gdybym miała gospodarstwo to taka przy przyczepa jest idealna aby wozić słomę czy siano. Jeśli jesteśmy już w temacie siana to ciekawe co Ty masz w głowie? Siano?

Mlawianka
Mlawianka
1 miesiąc temu
Reply to  AJz

To już teraz ja kup i siedź na niej Ha,ha

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Mlawianka

Gdyby głupota miała skrzydła, to byś fruwała niczym gołębica.

Lopez
Lopez
1 miesiąc temu

Trakcja kończyny i życie pod maszynami rolniczymi…. Rozjeżdżają kombajnami samochody osobowe a teraz to….. Cała Polska wieś w pigułce .

AJz
AJz
1 miesiąc temu
Reply to  Lopez

Przede wszystkim wypadków z udziałem maszyn rolniczych jest znacznie mniej niż tych spowodowanych samochodami. Samochody nie wyrządzają krzywdy nikomu? A właściwie kierujący nimi ludzie? Zapraszam do zapoznania się ze statystykami w tym temacie. Podejrzewam, że gwiazda, która ma się za Lopez pochodzi ze wsi a teraz robi z siebie wielką panią z miasta. Spójrz na swoje buciki, bo Ci z nich słoma wychodzi. Wieś w pigułce? O tym jak ludzie teraz żyją na wsi to raczej nie masz pojęcia. Zastanów się zanim napiszesz znowu jakieś bzdury!

Cfg
Cfg
1 miesiąc temu

Szkoda, że tylko bałagan został i nikt nie ma ochoty posprzątać

Mlawianka
Mlawianka
1 miesiąc temu
Reply to  Cfg

Mandat za brak zebezpieczen linami przwozonych bel. Tak często są te bele przewożone. A do tego niech ten sprząta co nabalaganil i to szybko , bo stanowi zagrożenie

AJz
AJz
1 miesiąc temu
Reply to  Mlawianka

Przede wszystkim jak widać na zdjęciach bele były przypięte pasami. Poza tym wszystko zostało posprzątane. Jaki mandat? Ogarnij się! Czasem sprzęt zawodzi i tyle. Mławianka ??? A zapewne wychowana na wsi a teraz wielką miastową udaje. Zastanów się zanim napiszesz takie głupoty!!! Ciekawe czy sama tak sprzątasz jak wymagasz od innych!!! Żenada!!!

Albert
Albert
1 miesiąc temu
Reply to  AJz

Może i bele był przypięte ale niewłaściwie, chociaż raczej przypięta pasem była kombinowana tylna burta. Przyczepa wysoce prawdopodobne jest nie właściwa do tego ciągnika, to przyczepa ciężarowa na wózku pod zaczep cignika, przerobiona chłodnia o zbyt dużej ładowności do ciągnika. Oczywiście rolnikom się pobłaża do póki nie dojdzie do tragedii. Samowolka i nieodpowiedzialność. Przeraża mnie że pozwala się na to w tym kraju. Przy tych wszystkich dopłatach które się w nich pompuje… Ale po co prawdziwa przyczepę kupić, lepiej dopłatę wziąć i kupić samochód, później płakać jaka to bieda na wsi bo może dadzą więcej. Suszowe, nawozowe, bezpośrednie dopłaty do hektara, programy na maszyny gdzie zwrot 50%, bez zwrotne pożyczki w postaci młodego rolnika i małych gospodarstw 😀 Rolnictwo- największy program socjalny w Polsce, tylko dlatego że odziedziczyłeś ziemię.

P.S. Jestem czystej krwi z miasta … I pewnie dlatego nie rozumne ludzi ze wsi.

Mlawianka
Mlawianka
1 miesiąc temu
Reply to  AJz

Odpowiedź sycząca…. Ciągniki często nie są sprawne !!!!

AJz
AJz
1 miesiąc temu
Reply to  Cfg

Skąd wiesz, że bałagan został? Otóż wszystko zostało posprzątane. Najłatwiej pisać jak się nie ma zielonego pojęcia o tym co się wydarzyło i jak to się skończyło!

Albert
Albert
1 miesiąc temu
Reply to  AJz

Samochody ciężarowe np. ze skrzydłami wiatraków się mieszczą… Polski rolnik nie. Zawsze pod górę eh…

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Albert

Powiedział co wiedział mądrala sprzed telefonu czy też komputera. Ciekawi mnie jak ty byś się tam zmieścił w tej samej sytuacji. Zanim zaczniesz się mądrzyć na jakiś temat spróbuj wyobrazić sam siebie w danej sytuacji. Tylko mam wątpliwości co do twojej wyobraźni, niektórzy mają z tym kłopot i ty zapewne też.

Rejniak
Rejniak
1 miesiąc temu

Te ronda jak i zjazdy, wjazdy przy wiaduktach w większości są dla samochodow osobowych, projektanci najwidoczniej są niedouczeni.

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x