Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Grupa Miedziana dotarła na Jasną Górę


14 sierpnia 2022 r. na Jasną Górę weszła 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej. Jedną z pątniczych grup była Grupa Miedziana, w której szli pielgrzymi z mławskich i około mławskich parafii. Hasłem tegorocznej pielgrzymki było „Powróćmy na Eucharystię”, a na pielgrzymkowy szlak wyruszyło około 700 osób.


Po przerwie spowodowanej pandemią, w tym roku płocka pielgrzymka wyruszyła już tradycyjnie 6 sierpnia spod katedry, by dziewiątego dnia pielgrzymowania stanąć u stóp Jasnej Góry. Grupa Miedziana swoje pielgrzymowanie rozpoczęła już trzy dni wcześniej wyruszając z Mławy do Płocka.

– Pielgrzymi w drodze na Jasną Górę modlili się w intencjach osobistych, ale też w duchu hasła naszej pielgrzymki – o większe rozmiłowanie wiernych w Eucharystii. Widzimy przecież, że po pandemii wiele osób Ją porzuciło. Każdego dnia pielgrzymki odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu, niekiedy nawet dwukrotnie w ciągu dnia. W adoracji uczestniczyło wielu pielgrzymów, w kolejnych latach na pewno będziemy to kontynuować – zapowiedział ks. Jacek Prusiński, główny przewodnik płockiej pielgrzymki, ojciec duchowny w Szkołach Katolickich w Płocku, który przewodził pielgrzymce po raz 10.

Pielgrzymi modlili się również o pokój na świecie, zwłaszcza w Ukrainie, jak też w intencji  ks. Grzegorz Radziszewskiego SDB, salezjanina, który zmarł na skutek wypadku autokaru jadącego do Medjugorie.

Pątnikom kilkukrotnie w drodze towarzyszyli płoccy biskupi: Piotr Libera i Mirosław Milewski i Piotr Libera. Ten ostatni wszedł z pielgrzymami na Jasną Górę i koncelebrował mszę św. z ich udziałem.

red.

fot. fb

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lis
Lis
1 rok temu

Wytarte kolana to nie wszystko.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x