Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Minister zapowiada czwartą dawkę szczepionki. Dla kogo?


Podczas piątkowej konferencji prasowej poświęconej sytuacji epidemicznej w kraju, minister zdrowia Adam Niedzielski zarekomendował przyjęcie czwartej dawki szczepionki przeciw koronawirusowi dla medyków i osób zajmujących się bezpośrednio osobami chorymi na Covid-19.


– Przez kilka tygodni, a dokładniej dwa miesiące mieliśmy do czynienia z bardzo dynamicznymi wzrostami, jeśli chodzi o liczbę zakażeń. Od ostatnich dwóch dni widać, że ten proces wyhamował, a nawet odnotowujemy zmniejszenie liczby zakażeń porównując z odpowiednimi dniami z poprzednich tygodni. To samo zjawisko widzimy na podstawie innych parametrów, które obserwujemy w trakcie pandemii, a do których już się przyzwyczailiśmy. Chodzi to przede wszystkim o liczbę zleceń na badania, które są wystawiane przez różne jednostki lecznicze – mówił minister.

W swej wypowiedzi dodał, ze koronawirus cały czas jest z nami i trzeba się z tym liczyć, że będzie nam towarzyszył jeszcze wiele miesięcy, choć może nie w tak dużej skali, jak to było przez ostatnie dwa lata.

Podjęto decyzję o wprowadzeniu możliwości szczepienia czwartą dawką szczepionki personelu medycznego oraz osób, które bezpośrednio zajmują się pacjentami covidowymi.

– Od 17 sierpnia wprowadzamy możliwość szczepienia czwartą dawką  personelu medycznego, pracowników podmiotów medycznych, studentów kierunków medycznych i farmaceutów. Pierwszeństwo otrzymają osoby, które bezpośrednio zajmują się pacjentami covidowymi – dodaje minister.

W nocy z 16 na 17 sierpnia zostanie wystawionych około 400 tysięcy e-skierowań.

red.

fot. MZ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ziobro Zbigniew
Ziobro Zbigniew
1 rok temu

Berety już się zapisują

aaa
aaa
1 rok temu

Niech sie sami zaszczepia banda idiotów i ludzi ktorzy ponownie uwierza w ich chorobe. Chcialbym przypomniec, że jest w lutym bylo o tym głosno, ale gdy putler zaatakował tak na całym swiecie COVIDEK znikł. Dziś ludziom znudził sie temat ciągłej ukrainy, ludzie może troche przejrzeli na tą cała propagandę jaka się dzieję.

Znów powraca nasz Adam na mównice i oglasza COVID 22.
Oj przygotujmy się na surową Jesień i zimną zime bo zaraz się zacznie

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  aaa

Jeżeli nikogo nie straciłaś przez COVID nie wypowiadaj się

Aaaa
Aaaa
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Straciłem przez brak opieki zdrowotnej, gdy wmawiano, że ma covid i jeżdżono 8 godzin z Mławy do Zuromina, później Ciechanowa i w końcu w drodze do Warszawy Tato mi zmarł, więc nie medrkuj bo widać że żeście głupi ludzi bo żądnych wniosków nikt z was nie wyciągnął. Jak covid może odpoczywać 7 miesięcy i znów się pojawić ? Ale TVP info karmi takich właśnie ludzi jak Ty. Pewnie i wina Tuska

Aaaa i beeeee
Aaaa i beeeee
1 rok temu
Reply to  Aaaa

Jakbyś nie opierał się tylko na tvp jako źródle wiadomości to wiedziałbyś jakie były wtedy zakażenia a nie „odpoczywał”.

bbb
bbb
1 rok temu
Reply to  aaa

Zmusza Cie ktoś do szczepienia, czytania i słuchania o covidzie?

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x