Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przed rozpoczęciem nauki Policja kontroluje drogi w rejonach szkół


W trosce o bezpieczeństwo dzieci, policjanci ruchu drogowego prowadzą szczegółowe kontrole dróg w rejonie szkół. Przegląd dróg gminnych i powiatowych zakończy się 19 sierpnia. Wnioski z kontroli są przekazywane na bieżąco zarządcom dróg, w celu usunięcia nieprawidłowości dotyczącej infrastruktury i oznakowania.


Uwagi  policjantów dotyczące wadliwego oznakowania oraz złego stanu dróg, są szczegółowo opisywane w protokole pokontrolnym. Wnioski z przeprowadzonej lustracji są przekazywane na bieżąco właściwym miejscowo zarządcom dróg, celem usunięcia uchybień. Podczas kontroli, najczęstsze nieprawidłowości to brak znaków drogowych ostrzegawczych A-17 „dzieci” i tabliczki wskazującej, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci T-27, tzw. „Agatka”. Zasłonięty znak D-6 „przejście dla pieszych” przez przydrożną zieleń. Działania kontrolne potrwają do 19 sierpnia. Mieszkańcy mogą także zgłaszać swoje uwagi, co do stanu dróg w rejonach szkół, korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając kategorię zgłoszenia – niewłaściwa infrastruktura drogowa.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lopez
Lopez
9 miesięcy temu

Co roczna mistyfikacja i pozoranctwo nic nie wnoszące w zakresie bezpieczeństwa w rejonie szkół. Wystarczy spojrzeć co się przed tymi szkołami dzieje na cidzien i to wystarczy za komentarz

Last edited 9 miesięcy temu by Lopez
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x