Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

110 mln zł wypłacono na Mazowszu w ramach wyprawki szkolnej


fot. ilustracyjne pixabay


Do rodziców i opiekunów  w województwie mazowieckim trafiło już prawie 110 mln zł złotych w ramach programu „Dobry start” – wynika z najnowszych danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi w wypłatę 300 złotych wyprawki szkolnej na dziecko.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu „Dobry start”. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada, wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.

„Od początku lipca w województwie mazowieckim złożono już ponad 336 tys. wniosków na ponad 478 tys. dzieci. Na konta uprawnionych osób trafiło już blisko 110 mln złotych. W następnych dniach przygotowujemy kolejne wypłaty” – mówi Grzegorz Dyjak z biura prasowego ZUS.

Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu pięciu dni roboczych od przyznania świadczenia.

ZUS skierował do klientów na PUE ZUS pierwsze informacje o przyznaniu świadczenia. Specjalnie powiadomienie zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku.

Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie „Dobry start”, który został złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 r.

Świadczenie przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.

Według rządowych szacunków z wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.

źródło: mp/ZUS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Filip z Konopiiiii.
Filip z Konopiiiii.
1 rok temu

Biorę 500+,wyprawkę szkolną, 13 i 14 emeryturę , bon turystyczny już wykorzystałem . …bo to i tak z moich podatków…a na PiS i tak nigdy nie zaigłosuję…. Nie karzdy Polak to sprzedajna k…..

Kraj przywilejów
Kraj przywilejów
1 rok temu

Socjalizm. Później będzie komunizm.

nie ma nadziei dla tego szamba
nie ma nadziei dla tego szamba
1 rok temu

Jeszcze trochę i będą wypłacać na depilację okolic bikini, bo madki pOlki muszą się dobrze prezentować na plaży. Nie stać was na kaszojady to ich nie róbcie.

Kraj przywilejów
Kraj przywilejów
1 rok temu

Powiększą zadłużenie Polski. A inflacja oczywiście będzie jeszcze większa bo każde rozdawnictwo to dodruk pieniędzy. Zamiast pozwolić ludziom więcej zarabiać nie zabierając tyle w podatkach (dochodowy, VAT, nieruchomości, od lokat bankowych itd.) to wydziwiają jakieś socjalistyczne podarunki niby od rządu. A przecież rząd nie ma na to swoich pieniędzy ma nasze – podatników.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x