Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Podopieczni „Świetlicy Promyk” w Garncarskiej Wiosce


Dwadzieścioro dzieci korzystających w czasie wakacji z zajęć opiekuńczo-wychowawczych w „Świetlicy Promyk”, udało się na wycieczkę do „Garncarskiej Wioski” w Kamionce pod Nidzicą.  


Jan Maria Jackowski
Reklama

W programie wycieczki znalazły się warsztaty zwane „Zwiedzaniem Rajskiego Ogrodu” – największego ogrodu pokazowego na Mazurach. W 30 zakątkach tematycznych zgromadzono ok. 3 tysiące gatunków roślin. Jednym z zakątków jest bursztynowe pole, na którym dzieci mogły poszukiwać bursztynu. Dzieci skorzystały również z warsztatów wyrobu świec z pszczelego wosku. W zależności od użytej  formy  powstawały różne kształty np. aniołki, ptaszki, szyszki, figurki itp. Po posiłku konsumowanym w plenerze dzieci uczestniczyły w dyskusji i burzy mózgów, zgłębiając temat substancji uzależniających i skutki ich zażywania.

„Świetlica Promyk” w Spółdzielni  Mieszkaniowo – Lokatorsko – Własnościowej „Zawkrze” została reaktywowana w listopadzie 2021 r. i  prowadzi działalność  przez cały rok, również w trakcie wakacji. Wśród prowadzonych działań, są też działania opiekuńczo-wychowawczo – profilaktyczne, których celem jest zakorzenienie i ugruntowanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności i wiedzy jak zachować zdrowy styl życia i być wolnym od nałogów. Takie działania wspierane są w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Mława.

red.

źródło: UMM

fot. „Świetlica Promyk”

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x