Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Drogi w rejonie szkół i placówek oświatowych pod lupą


Policjanci mławskiej drogówki przeprowadzili już pierwsze lustracje dróg w rejonie szkół i placówek oświatowo wychowawczych przed rozpoczęciem roku szkolnego. Przegląd dróg gminnych i powiatowych zakończy się 19 sierpnia.


W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzają w rejonach szkół i placówek oświatowych na terenie powiatu mławskiego kontrole. Celem lustracji dróg jest sprawdzenie zasadności istniejącego oznakowania z uwzględnieniem natężenia ruchu, ukształtowania terenu i geometrii drogi, przed „pierwszym dzwonkiem szkolnym”.

Spostrzeżenia i uwagi policjantów dotyczące wadliwego oznakowania oraz złego stanu dróg, zostaną ujęte w protokole pokontrolnym. Wnioski z przeprowadzonej lustracji na bieżąco będą przekazywane właściwym miejscowo zarządcom dróg, celem usunięcia uchybień. Podczas pierwszych kontroli najczęstsze nieprawidłowości to brak znaków drogowych ostrzegawczych A-17 „dzieci” i tabliczki wskazującej, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci T-27, tzw. ”Agatka”. Zasłonięty znak D-6 „przejście dla pieszych” przez przydrożną zieleń. W jednym przypadku policjanci będą wnioskować o wyznaczenie w rejonie szkół znaku drogowego poziomego P-10 „przejście dla pieszych”.

Autor: asp. Aneta Prusik

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zołza
Zołza
5 miesięcy temu

Może jeszcze wziąć pod lupę i chodniki – myślę, że warto…

Taki np chodnik na ul. Bagno przy Szkole Podstawowej nr 2. Tam już zostały szczątki chodnika dla pieszych, bo resztę zajęły pnącza posadzone wokół boiska. Czy nie należało by ich poprzycinać tak, żeby piesi mogli się swobodnie mijać na owym chodniku. Trzeba zaznaczyć, że chodnik znajduje się tylko po jednej stronie ulicy.

Panie burmistrzu co pan na to?

Tak przy okazji ponownie poruszę temat zafajdanych przez gołębie i wrony ławek w parku. Przynajmniej 1/3 ławek w parku jest grubo upstrzona przez ptaki i nie ma możliwości na nich usiąść.
Większość tych bezużytecznych ławek znajduje się w środkowej części parku,, czyli z dala od skateparku i obu placów zabaw.
W miejskim parku naprawdę nie ma możliwości się zrelaksować, bo większość ławek zajmują niepracujący Ukraińcy, a te wolne są na ogół nie nadające się do użytku.

Czy dbanie o park firmy AGROSAN sprowadza się tylko do sadzenia bratków i begonii i ich podlewaniu oraz na opróżnianiu koszy na śmieci? Czy też w zakresie jej obowiązków winno być dbanie o całokształt czyli ogólnie o czystość tego miejsca?

Andrzej
Andrzej
5 miesięcy temu
Reply to  Zołza

Będzie bałagan w parku jeżeli jest przyzwolenie władz miasta na dokarmianie gołębi. Przychodzi facet z workiem zboża i wyrzuca na środku parku. Nic z tym nikt nie robi. Pan Dębski co robi?

Karolina
Karolina
5 miesięcy temu

Witam, jak na plynnosc ruchu podczas roku szkolnego wplynie zakaz zatrzymywania sie na ul Kwiatowej przy SP nr 6. Rozumiem ze straz miejska ma ubaw stojac na srodku tej drogi w celu wreczania mandatow. Rozumiem ze niedopuszczalne jest zastawianie bram mieszkancow ale „zamykanie ulicy ” mija sie chyba z celem. Pozdrawiam gorąco

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  Karolina

A jakby tak przejść się z bombelkiem do szkoły to sama korzyść i dla zdrowia i dla portfela

Kraj przywilejów
Kraj przywilejów
5 miesięcy temu

Dzieci i młodzież = nadludzie.
Pracujący na socjal i wykształcenie tych dzieci = podludzie.
Dlaczego nie podchodzi się do problemów drogownictwa jedną miarą.

Mlawianka
Mlawianka
5 miesięcy temu

Człowieku, czym piszesz .

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x