Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wypadek na ul. Bagno, ranny pieszy. Policja apeluje o ostrożność


Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie wypadku, do którego doszło wczoraj o godz. 13:00, na ul. Bagno w Mławie. 65-letni mławianin prowadzący rower został potrącony przez kierującego Fiatem Dukato. Z obrażeniami ciała mężczyznę przewieziony do mławskiego szpitala.


Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem ciężarowym marki Fiat Dukato 35-letni mieszkaniec Warszawy, na ul. Bagno, wykonując manewr cofania nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa prowadzącemu rower mławianinowi. W wyniku zdarzenia 65-letni mieszkance Mławy, doznał między innymi obrażeń kości udowej. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policja ustala szczegółowo przebieg i przyczyny wypadku.

Policja apeluje o ostrożność – cofanie jest jednym z trudniejszych manewrów i przyczyną wielu niezdanych egzaminów na prawo jazdy. Kierowca jadący do tyłu musi uważać na pieszych, przeszkody stałe, zaparkowane pojazdy, a także innych uczestników ruchu drogowego. Według kodeksu ruchu drogowego, kierowca wykonujący manewr cofania w większości przypadków ponosi odpowiedzialność za wszelkie stłuczki i kolizje. Wobec tego, podczas tej czynności należy zachować odpowiednią czujność i ostrożność.

Autor: asp. Aneta Prusik

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x