Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Do kościoła wszedł mężczyzna słuchający głośnej muzyki. Przewrócił i kopał religijne obrazy


Do zdarzenia doszło w sobotę, 30 lipca w kościele parafialnym św. Józefa w Makowie Mazowieckim. Około południa do kościoła wszedł nieznany sprawca i zaczął niszczyć religijne obrazy. Zareagowała kobieta, która była świadkiem zdarzenia. Sprawcę już zatrzymała Policja.


Jak informuje Monika Winnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckiem, w sobotę, 30 lipca około godziny 12.00 do kościoła przy parafii św. Józefa w Makowie Maz. wtargnął nieznany sprawca. Z relacji jedynego świadka zdarzenia, kobiety, która w tym czasie akurat przebywała w kościele, wynika, że do kościoła wszedł mężczyzna w czapeczce i ciemnych okularach, słuchający głośnej muzyki. Przewrócił znajdujące się kościele obrazy, następnie zaczął je kopać.

Na miejscu zdarzenia w rozmowie ze świadkiem ustalono rysopis wandala. Następnego dnia, policjanci wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali podejrzanego o zniszczenia obrazów.

– Okazało się, że był to 38-letni mieszkaniec Makowa Mazowieckiego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu – podaje rzeczniczka KPP Maków.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

źródło: KPP Maków Maz.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x