Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Marsz i rowerowy rajd, by uczcić rocznicę Bitwy pod Mławą


Na 27 sierpnia miasto zaplanowało Marsz Obrońców Mławy i rowerowy Rajd Obrońcom Mławy. Ich trasy będą przebiegać odcinkami nowo oznakowanego Mławskiego Szlaku Turystycznego. Marsz i rajd wpisują się w tegoroczny program upamiętnienia Bitwy pod Mławą.


Obie grupy – piesza i rowerowa – startują z parkingu pod lasem przy Rondzie Flagi Polskiej. Wymarsz piechurów zaplanowany jest na godzinę 10:00, wyjazd grupy rowerowej – na 11:00, jednak biuro rajdu będzie czynne już od 10:00.

Dla piechurów organizatorzy przewidzieli około 7-kilometrową trasę,  kończącą się pod Mauzoleum Żołnierzy Września w Uniszkach Zawadzkich, skąd uczestnicy zostaną przewiezieni autobusami do centrum Mławy. Przewodnikami na trasie będą członkowie Stowarzyszenia Mława Miasto Zabytkowe i pracownicy Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej oraz Nadleśnictwa Dwukoły.

Dla rowerzystów przygotowana będzie trasa o długości ok. 37-kilometrów. Grupę poprowadzą członkowie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego wspierani przez leśników i historyków.

Ratusz zachęca do wcześniejszego rejestrowania swojego udziału w rajdzie. Można to zrobić, wysyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy na mail: mosir mosir [dot] mlawa [dot] pl lub zostawiając uzupełniony wydruk w głównym budynku MOSiR-u – w szatni krytej pływalni (formularz do pobrania – poniżej). Formalności będzie można też dopełnić także tuż przed startem, jednak ze względu na ograniczoną liczbę pakietów startowych organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji.

Warto tu przypomnieć, że prekursorem marszów szlakiem linii obronnej z 1939 roku był Piotr Olszewski i grupa Opoka. Następnie tę tradycję z powodzeniem kontynuowało obecne Stowarzyszenie Mława Miasto Zabytkowe.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 2 votes
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Wszędzie czci się i z dumą świętuje rocznice zwycięstw, jednak Polska to dziwny kraj, w którym świętuje się porażki i wszystkie przegrane.

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Każdą porażkę można przekuć w wygraną, zawsze możesz poprosić o obywatelstwo Niemiec Anglii lub Belgii narody te mają dużo okazji do świętowania w szczególności Belgowie .

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  BLM

A ty to ruskich poproś. Będziesz się czuł jak u siebie w domu.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x