Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ile jeszcze potrwa budowa „siódemki”?


fot. ilustracyjne


Tak jak w każde wakacje, na trasie S7 biegnącej z Warszawy w kierunku Gdańska obserwujemy wzmożony ruch pojazdów. Pomimo, że nowy odcinek S7 pomiędzy Płońskiem a Napierkami został udostępniony kierowcom, to nadal trwają roboty drogowe i obowiązuje czasowa organizacja ruchu z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Kiedy zaplanowane jest całkowite zakończenie inwestycji?

Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na odcinku S7 Napierki – Mława, o długości prawie 14 km, pierwsze samochody pojawiły się na trasie w grudniu 2021 r., na zasadzie czasowej organizacji ruchu. Kierowcy mieli do dyspozycji w obu kierunkach jezdnię w stronę Warszawy, a przed węzłem Mława Wschód obie jezdnie. Od 14 lipca br. dostępne są już obie jezdnie na całym odcinku. Udostępnienie obu jezdni nie oznacza zakończenia prac. Obowiązuje czasowa organizacja ruchu z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Wykonawcy pozostały do realizacji przede wszystkim roboty wykończeniowe na trasie głównej, a ich zakres  będzie wymagał wprowadzania miejscowych zawężeń do jednego pasa ruchu. Sukcesywnie realizowane są prace w obrębie przyszłych miejsc obsługi podróżnych (MOP) Pepłowo I i Pepłowo II dla obu kierunków ruchu. Zaawansowanie rzeczowe całej inwestycji wynosi 87 proc. Przewidywany termin zakończenia wszystkich prac to IV kwartał 2022 r.

S7 Mława  Strzegowo

Prace budowlane na odcinku o długości ok. 21,5 km zaczęły się w październiku 2019 r. W grudniu 2021 r. udostępniono do ruchu trasę główną w docelowym układzie dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. W związku z trwającymi jeszcze pracami, na całym odcinku obowiązuje czasowa organizacja ruchu z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Wykonawcy pozostały do realizacji roboty wykończeniowe, w tym na trasie głównej, gdzie ich zakres będzie wymagał wprowadzania miejscowych zawężeń do jednego pasa ruchu. Zaawansowanie rzeczowe całej inwestycji wynosi około 99 proc. Przewidywany termin zakończenia wszystkich prac to IV kwartał 2022 r.

 S7 Strzegowo – Pieńki

Prace budowlane na tym odcinku zaczęły się we wrześniu 2019 roku. Zasadnicze roboty na trasie głównej są zakończone, trwają prace wykończeniowe, uzupełnienie oznakowania poziomego, przebudowa starodroża.  Zaawansowanie rzeczowe wynosi około 96 proc. W grudniu 2021 r. udostępniono do ruchu trasę główną w docelowym układzie dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Obowiązuje jeszcze ograniczenie prędkości do 80 km/h. Przewidywany termin zakończenia wszystkich prac to IV kwartał 2022 r.

S7 Pieńki – Płońsk

Prace na tym blisko 14-kilometrowym odcinku zaczęły się również, tak jak na sąsiednim, we wrześniu 2019 r. Aktualnie trwa montaż ekranów akustycznych na trasie głównej, wykonywane jest oznakowanie poziome na jezdni prawej (w kierunku Warszawy). Toczą się prace wykończeniowe, roboty na starodrożu, roboty budowlane na MOP-ach. Zaawansowanie rzeczowe to ok. 97 proc. 15 lipca zlikwidowano objazdy i całość ruchu odbywa się po trasie głównej. Za węzłem Dłużniewo, do obwodnicy Płońska, kierowcy mają do dyspozycji w obu kierunkach jezdnię w kierunku Gdańska. W drugiej połowie sierpnia 2022 r. planowane jest udostępnienie do ruchu obu jezdni trasy głównej. Przewidywany termin zakończenia wszystkich prac to IV kwartał 2022 r.

Budowa nowej S7 na odcinku Napierki – Płońsk został podzielona na cztery odcinki. Całkowity koszt budowy tego fragmentu S7 to niemal 2 miliardy złotych.

red.

źródło: GDDKiA

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
miki
miki
5 miesięcy temu

najważniejsze, że premie wzięte

Slawcze
Slawcze
5 miesięcy temu

A jakie będą kary umowne za niedotrzymanie terminu? Wszystkie odcinki miały być GOTOWE przed wakacjami. A teraz nagle mają terminem końca roku…

Mańjusz
Mańjusz
5 miesięcy temu

Wstęga przecięta a inwestycja nieukończona. I tak jest ze wszystkim, półprawdy z TVP.

mławianin
mławianin
5 miesięcy temu
Reply to  Mańjusz

Kiedy było przecięcie wstęgi? Chyba przeoczyłem.

Slawcze
Slawcze
5 miesięcy temu
Reply to  mławianin

Tradycyjnie. Odtrąbili pod konie 2021 że oddali do ruchu a teraz cichaczem kończą prace.
Ale to nie rekord. Obwodnicę Marek odtrąbili już 5 lat temu, a wykończeniowa trwa do dziś…

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x