Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

To ostatni moment na uwagi, wnioski i propozycje zmian


Od 11 grudnia 2022 r. będzie obowiązywał nowy Roczny Rozkład Jazdy Pociągów edycji 2022/2023 Spółki „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. Samorząd województwa, jako organizator publicznego transportu zbiorowego na swoim terenie zaprasza do oceny projektu oferty przewozowej na rok 2023.


Uwagi, wnioski i propozycje zmian w projekcie Rocznego Rozkładu Jazdy Pociągów Spółki „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. edycji 2022/2023 można składać na formularzu zgłaszania uwag do 27 lipca 2022 r. Formularz można wypełnić i przesłać e-mailem: [email protected] – bez konieczności opatrywania przesyłki kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub pocztą na adres:
Departament Nieruchomości i Infrastruktury
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
ul. Brechta 3, 03-742 Warszawa 
z dopiskiem „Ocena RRJP 2022/2023”

Dlaczego ten moment konsultacji jest tak ważny – przede wszystkim dla dojeżdżających koleją, ale też dla samej Mławy  wyjaśnia fanpage Kolejowa Mława.

„Im więcej osób z Mławy oraz powiatu mławskiego weźmie udział w konsultacjach związanych z oceną rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich 22/23. Tym większa szansa na wydłużenie kolejnych pociągów do Mławy które obecnie kończą bieg w Ciechanowie. Z nowości w rozkładzie jest połączenie, które zapewni dojazd do szkół oraz do miejsc pracy na godzinę 8 rano. Po raz ostatni takie połączenie wodniaków rozkładzie 2013/2014. O te połączenie walczę od przełomu stycznia i lutego tego roku. Najpierw dostałem informację że połączenie zostanie uruchomione od 4.09.2022 jednak  projekt jesiennej korekty rozkładu jest jeszcze nie znany. Połączenie będzie rozpoczynać bieg na stacji Warszawa Zachodnia (5:11) i będzie kończyć bieg na stacji Mława (7:26). Jednocześnie uruchamiając nowy pociąg Mława (8:12) – Warszawa Zachodnia (10:19). Zła informacja jest taka że w projekcie pociągi 15139 (Warszawa Zachodnia 15:57 – Działdowo 18:04, w tygodniu) oraz 15609 (Warszawa Zachodnia 15:23 – Działdowo 18:01). Są to pociągi które z od grudnia ponownie będą kursować do Ciechanowa, następnie przesiadką na pociąg relacji Ciechanów – Działdowo. Coraz więcej osób podróżuje pociągami z Mławy jak i okolic a nie każdy śledzi na bieżąco fanpage jak i stronę Urzędu Marszałkowskiego województwa mazowieckiego. A same konsultacje nie są nagłaśniane” – wyjaśnia Kolejowa Mława.

Tak więc zachęcamy jeszcze dzisiaj i jutro do wnoszenia uwag.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gargi
Gargi
18 dni temu

Gdzie znajduje się projekt tego nowego rozkładu jazdy?

Mańjusz
Mańjusz
17 dni temu

Ciekawe jak zaznaczyć wybór w kwadraciku. Przecież nie będę tego drukował i skanował.

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
17 dni temu
Reply to  Mańjusz

Ja wypełniłem ankietę w aplikacji której można wypełnić pliki pdf.

Mańjusz
Mańjusz
17 dni temu

Nie ma takiej możliwości. a ja nie będę chodził skanować. To jest tak pomyślane aby jak najmniej ludzi wzięło w tym udział.

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
16 dni temu
Reply to  Mańjusz

Zażalenia trzeba skierować do Urzędu Marszałkowskiego województwa mazowieckiego który jest odpowiedzialny za konsultacje.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x