Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowa wystawa „Skrzydła Północnego Mazowsza”. Zatrzymaj się koniecznie


To już kolejna wizualizacja i przybliżanie chlubnych kart historii przygotowana przez Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Mławie. Tym razem jest to wystawa poświęcona urodzonym w naszych okolicach lotnikom służącym w Polskich Siłach Powietrznych w Wielkiej Brytanii w latach 1940-1946.


Do 8 sierpnia br. będzie można obejrzeć przygotowaną przez mławski Oddział Archiwum Państwowego w Warszawie wystawę pt. „Skrzydła Północnego Mazowsza 1940-1946″. Wystawa eksponowana jest na ogrodzeniu parku miejskiego w Mławie, od strony ulicy Żeromskiego.

Wystawa poświęcona jest lotnikom służącym w Polskich Siłach Powietrznych w Wielkiej Brytanii w latach 1940-1946, urodzonym na terenie właściwości terytorialnej mławskiego Oddziału Archiwum Państwowego w Warszawie tj. powiatów ciechanowskiego, działdowskiego, mławskiego, płońskiego, żuromińskiego oraz gmin Czernice Borowe i Krasne.

Spośród około 18 tysięcy żołnierzy polskich, służących w Polskich Siłach Powietrznych i Pomocniczej Lotniczej Służbie Kobiet w Wielkiej Brytanii w latach 1940-1946, około 100 osób pochodziło z ww. terenu. Wśród nich są piloci myśliwców, piloci bombowców, nawigatorzy, radiooperatorzy, mechanicy, rusznikarze, kierowcy, kanceliści czy sanitariusze. Wystawą tą jej Autorzy pragną przywrócić pamięć o lokalnych Bohaterach.

źródło: Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x