Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Cukrowy kryzys?. Jest komunikat Krajowej Grupy Spożywczej– Krajowa Grupa Spożywcza S.A. dostarcza cukier do wielu sieci handlowych, w tym także do sieci Biedronka. Zamówienia realizowane są zgodnie z zawartymi kontraktami, a dostawy odbywają się bez zakłóceń ze strony Spółki. W lipcu realizacje zamówień do 10 z 16 centrów dystrybucji sieci Biedronka, które obsługuje Krajowa Grupa Spożywcza S.A.  wyniosły 100% – informuje Spółka i dodaje, że sieci handlowe zaopatrywaniem sklepów zajmują się samodzielnie i KGS nie ma już na to wpływu.

Krajowa Grupa Spożywcza S.A. zaopatruje około 40% odbiorców cukru w Polsce. Pozostałe ok. 60% cukru jest produkowane i dostarczane do klientów w Polsce przez trzy koncerny, których właścicielami są firmy niemieckie.

– Podobna sytuacja miała miejsce 2 lata temu podczas wybuchu epidemii COVID 19, gdzie również zaobserwowana była niepewność u konsumentów o dostępność towarów w sklepach, która powodowała masowe wykupywanie produktów spożywczych na zapas. Obawy były nieuzasadnione, a produkty spożywcze były uzupełniane na bieżąco. Wszystko wskazuje, że i tym razem pojawiła się nieuzasadniona obawa o dostępność w przyszłości cukru. Obecnie nie ma zagrożeń, że w naszym kraju zabraknie cukru – podaje spółka.

– Należy pamiętać, że naturalnym zjawiskiem jest zwiększony popyt na cukier w sezonie letnim, podczas którego zarówno przedsiębiorstwa przetwórcze, jak również gospodarstwa domowe wykorzystują większe ilości cukru na przetwory. Po tym okresie zapotrzebowanie na cukier wyraźnie wyhamowuje, a już we wrześniu Spółka rozpocznie nową kampanię cukrowniczą – czytamy.

Spółka informuje, że w magazynach ma obecnie ponad 160 tys. ton cukru. W kolejnych miesiącach na rynek zaczną również trafiać pierwsze partie towaru z tegorocznych zbiorów.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
20 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
jezdzejeszczenatympo5,40
jezdzejeszczenatympo5,40
21 dni temu

Cukier i make wykupuja zawsze niech tylko jakas promka wpadnie to jezdza kilka razy zeby naklasc caly bagaznik, po co im tyle tego i co z tym robic nie wiem. Komuna siedzi im jeszcze w glowach i nic na to sie nie poradzi ale i tak nic nie pobije covidowych gangow emerytek wykupujacych prawie cale dostepne mieso, to byl dopero odpal ….

Lopez
Lopez
21 dni temu

PiS przywraca nam komunizm w Polsce jak za młodości Kaczyńskich … Czekamy tylko na kartki na żywność i strzelanie do ludzi na ulicach …do kompletu.

Anonimowo
Anonimowo
21 dni temu
Reply to  Lopez

KURDUPEL KACZYNSKI NAWET STAN WOJENNY PRZESPAŁ TO CO ON MORZE WIEDZIEĆ

RC7
RC7
21 dni temu

Dziwne że nikt nie napisał jeszcze że to wina PiSu , hahaha . Prawa rynkowe plus hegemonia i monopol plus tępe dzidy które nakręciły temat i jest jak jest . A teraz małe gdybanie jakby 100 procent było zagranicznych koncernach i całość była by eksportowana .

Łoś
Łoś
20 dni temu
Reply to  RC7

No to masz….. To wina PiSu i tylko PiSu

Anonimowo
Anonimowo
21 dni temu

Jak ten notoryczny kłamca Morawiecki mówi że to wina niemców u nich inflacja wyższa niż w Polsce 15,6% a Niemcy nie całe 8% tak powtarza Morawiecki bankowiec te swoje brednie a te stado PISOWSKICH BARANÓW WIERZY w to co mówi Morawiecki w Działdowie jeden z uczestników prawdę powiedzial że powinni cały ten PISOWSKI rząd wywieść na Taczkach .Tak jak oszukali z węglem po 966 zł.wprowadzili inną metodę ale to i tak nic to nie da bo węgla nie ma i nie będzie z ludzi robią przygłupów ale barany PISOWSKI nadal im wierzą

RC7
RC7
21 dni temu
Reply to  Anonimowo

To nie jest kwestia wiary. Lepszy numer będzie jak gaz będziemy Niemcom oddawać to już będzie ok

Łoś
Łoś
21 dni temu
Reply to  RC7

Człowieku ale ty masz kompleksy

Ktoś
Ktoś
21 dni temu

I po co głąby wykupują całe wózki cukru? A później szok, że będzie drogo,to samo bylo z paliwem. To wina tych co kupują na zapas.

Michal
Michal
21 dni temu
Reply to  Ktoś

Ludzie tego nie rozumieją, że sami napędzają takie ceny jakie są. Skoro ktoś widzi, że jest popyt na produkt to normalne że cena wzrasta. Niektórym brakuje myślenia, później pretensja, że tyle to kosztuje. Sprawa paliwa była identyczna, jak banda idiotów rzuciła się na olej napędowy to cena ropy zmieniała się 6 razy dziennie, przy czym obecnie ceny paliw są tańsze, ale cena zmienia się raz na tydzień o kilka groszy. Pretensja do kogo ? Najlepsze jest to, że sam chce kupić cukier a żaden sklep nie ma nawet kilograma. Problemem jest to, że jest sezon na przetwory więc ludzie tego też nie zrobią. Poczekajcie chwilę, a za bułeczkę słodka zapłacicie 15 zł. Skoro cukier podrożał to wyroby również pójdą do góry. Napoje, batony wszystko wszystko. Ale polska to ciemny i głupi lud.

woda
woda
21 dni temu
Reply to  Michal

Tańsze jest teraz paliwo? oj krucho z pamięcią, Jak mawia Kurski w piku po 24 lutego 2022 paliwo kosztowało 8 zł, tyle ile teraz kosztuje, prznikliwy matołku, propagamdysto ***** ***

Kuba
Kuba
21 dni temu
Reply to  Michal

Ty też jak widać jesteś ciemny i głupi lud.
Skuro podrożał prąd, gaz, paliwo, węgiel, to znaczy, że wszystkie ceny pójdą dp góry tak olek, mąka i cukier, a co za tym idzie również wszystkie artykuły bardziej przetworzone.
Owszem ludzie sprawiają, że ceny rosną, ale inflację napędza rząd i banki – dodrukiem pieniądza rozdawnictwem na prawo i lewo.
Nie będę rozwijać tematu, bo to temat rzeka.
Wielkimi krokami zbliżamy się do tego co było w 1994 roku: wypłaty co jeden czy co dwa tygodnie, podwyżki płac 2 razy w miesiącu i wreszcie denominacja….

Last edited 21 dni temu by Kuba
RC7
RC7
21 dni temu
Reply to  Ktoś

Dla oszczędności 50 zł. Przy zakupie 50 kilo . Całe 50 dych które można wydać w sinseju na bluzkę z promocji która się rozciągnie i wyląduje w śmieciach.

Kot
Kot
21 dni temu
Reply to  Ktoś

Jakos paliwo nie spadli, przez te zapasy
Cukier tez raczej nie bedzie tanszy, bo wszysko w gore, nawet wzrost cen minimalnych podwyzsza cene towarow i uslug

Anonimowo
Anonimowo
21 dni temu
Reply to  Kot

Chyba się przejęzyczyłeś:
wzrost płac minimalnych powoduje wzrost cen towarów i usług

Kot
Kot
21 dni temu
Reply to  Anonimowo

Tak, wzrost płac

Malgorzata Radzka
Malgorzata Radzka
21 dni temu

Oto właśnie mentalność Polaków, kupić jak najwięcej produktu, bo „sąsiadka, sąsiadce” powiedziała, snują teorie spiskowe, że wszystkiego zabraknie, a przecież telewizja propagandowa wam trąbi, że Polska to „kraina mlekiem i miodem płynąca” – na razie to płynie, ale drożyzna i inflacja!

były Uczeń
były Uczeń
21 dni temu

a od kiedy Pani taka mądra Pani Radzka?
jakoś nie widziałem Pani zmartwień jak Pani naganiała ludzi na swoją osobę i aby kasa kasa kasa

Andrzej
Andrzej
21 dni temu
Reply to  były Uczeń

zapamiętam co Pani napisała o Polakach – Internet przypomni kiedy będzie pora

Andrzej
Andrzej
21 dni temu

dobrze akurat w tym temacie trąbi – przekona się Pani że tak jak z paliwami było tak i cukru nie zabraknie – ale wiem że teraz jest okazja bicia piany no bo jeżeli później po Pani spływa jak po …..

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x