Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Promocja oficerska żołnierzy 5  Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej


Fot. DWOT


W minioną niedzielę 17 lipca na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się promocja oficerska absolwentów kursu „AGRYKOLA” oraz żołnierzy rezerwy. Szeregi 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zasiliło  pięciu nowych oficerów.

17 lipca br., na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, 60 absolwentów kursu oficerskiego „Agrykola” Wojsk Obrony Terytorialnej otrzymało promocję oficerską. Dzień wcześniej, 16 lipca 2022 r., wręczono patenty oficerskie w Zegrzu.

To już kolejna promocja żołnierzy OT, którzy ukończyli szkolenie tradycjami sięgającymi do szkoły podchorążych rezerwy piechoty „Agrykola”. Założeniem projektu jest znalezienie urodzonych przywódców, którzy  posiadają naturalne predyspozycje oraz wiedzę do tego, by zostać oficerem OT.

Wśród żołnierzy promowanych podczas niedzielnej uroczystości, którzy skorzystali z możliwości rozwoju, jakie dają Wojska Obrony Terytorialnej, było 5 żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady OT. Są kolejnymi żołnierzami, którzy dzięki tej formie kursu sięgnęli po oficerskie gwiazdki. Agrykola dała mi przede wszystkim dużo pewności siebie. Chwile zwątpienia pojawiały się, ale motywacja i chęć osiągnięcia celu była silniejsza. Promocja na pierwszy stopień oficerski to zwieńczenie ciężkiej pracy i trudów, jakie musieliśmy przejść, by zaleźć się w tym miejscu. Szczęście i ogromna duma podczas mianowania wynagrodziła cały wysiłek. Gdybym ponownie miała wybór, poszłabym tą samą drogą, bo wiem, że to moja droga – Per aspera ad astra – podsumowała promowana w tym dniu ppor. Patrycja Gniazdowska, żołnierz 5 Mazowieckiej Brygady OT. W uroczystości, mazowieckim terytorialsom towarzyszył dowódca 5MBOT, płk Mieczysław Gurgielewicz, który wszystkim nowym oficerom osobiście złożył gratulacje.

Na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej przeszkolono i wypromowano na pierwszy stopień oficerski blisko 330 absolwentów, w tym 38 żołnierzy z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. O miejsca na kursie AGRYKOLA mogą starać się żołnierze OT, którzy posiadają co najmniej dyplom studiów I stopnia. Nie mogą być karani, w tym dyscyplinarnie w służbie wojskowej, muszą też wykazać się pozytywną oceną ze sprawdzianu lub testu sprawności fizycznej.

źródło: 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 5 votes
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimus
Anonimus
20 dni temu

A może by tak zrobić sensację i napisać, że ktoś z nich poszedł normalnie czyli zwyczajnie do zeykłego WC.
Tak tylko się zastanawiam, żeby nie było że coś ma złego na myśli

Last edited 20 dni temu by Anonimus
Anonim
Anonim
21 dni temu

No rozrasta nam się ekipa, która za darmochę kasę pobiera. A nie raz w miesiącu jadą listę podpisać, zjedzą posiłek i zainkasują kasę i z powrotem do domu. Antek Smoleński jest hojny rozdając nasza kasę za friko.

Lol
Lol
20 dni temu
Reply to  Anonim

Ten rząd jest wyjątkowo hojny, tak hojnego rządu jeszcze nie było.
Oni wszystko rozdają czego już już sami strawić nie mogą, a jak za mało, no to dodrukują. W czym problem, drukarnia chodzi pełną parę. Polska zadłużona jak nigdy dotąd, a mówili, że to Gierek zadłużył najbardziej Polskę. Gierek jakby żył i zobaczył, to co obecni wyprawiają, to w ciągu godziny by wyłysiał.

Liza
Liza
20 dni temu
Reply to  Anonim

Nikt ci nie broni, idź po ta ” darmowa kasę”

Anonim
Anonim
20 dni temu
Reply to  Liza

Żeby przyszłe pokolenia palcami mnie wytykali, że za nic nie robienie kasę pobierałem i w ten sposób przyczyniłem się do okradania naszego kraju.
A ty co tak ich bronisz, może należysz do tych marionetek Maciory?

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x